ליברמן: "לא נשב בממשלה שתבטל את הגיוס והגיור"

יו"ר 'ישראל ביתנו' השיק את קמפיין הבחירות של המפלגה והצהיר: "אני לא פוסל אף מפלגה, אך יש עקרונות שנעמוד עליהם". בהתייחסו לשינויים בהרכב הרשימה אמר ליברמן : "התהליך של התחדשות הוא טבעי וחשוב שזה יימשך". במערכת הפוליטית מעריכים: פני ליברמן לאופוזיציה

מכוון לאופוזיציה? יו"ר ישראל ביתנו, שר החוץ אבידגור ליברמן, השיק הבוקר את קצפיין הבחירות של המפלגה והצהיר: "אני לא פוסל אף מפלגה. הגיע הזמן שנפסול כמה שפחות האחד את השני. מעולם לא התחייבתי לאף אחד, אני רוצה לראות קווי יסוד לממשלה הבאה. אם היא תלך למשא ומתן עם אבו מאזן – אין לנו מה לחפש שם, לא נהיה שם. מצד שני קיבעון מדיני לא תורם לנו, אנחנו בעד יוזמה".

יחד עם זאת, ליברמן מציב את העקרונות עליהם יתעקש בכל מו"מ עתידי: "ראיתי פרסומים שהליכוד ובנט התחייבו לחרדים לבטל את חוק שוויון בנטל ושינוי ההחלטה של הגיור. אם אלה יהיו קווי היסוד לא נצטרף לממשלה".

על חילופי הנציגים ברשימה אמר ליברמן: "חצי מהרשימה המתגבשת תהיה אנשים חדשים. היא תתבסס על כאלה שצמחו בתוך המפלגה. ברור שהרשימה תהיה צעירה מאוד, במיוחד העשירייה הראשונה. הייתי מבקש מכל מי שעזב להישאר, אבל התהליך של התחדשות הוא טבעי וחשוב שזה יימשך. הגיע הזמן שננסה להתחיל להעביר את המושכות לדור הבא שצמח במפלגה".

בהתייחסו לחקירות נגד מפלגתו אמר: "זכותה של המשטרה לחקור, ומי שיימצא אשם יצטרך לשלם את המחיר. ההשגות שלי הן העיתוי והניסיון להגיע להרשעה בכלי התקשורת. הניסיון להרשיע אותנו באמצעות הדלפות מרושעות, מגמתיות, שבמקרה הטוב הן בגדר הטעייה. לדוגמא, יום אחרי כנס אריאל ראינו מכתב של היועץ המשפטי לממשלה שנוזף בפאינה קירשנבאום על זה שהיא יושבת במשרד הפנים. אותי מעניין מי הטעה אותו. היא לא ביקרה שם מאז שהחקירה הפכה לגלויה, אז יכול להיות שמישהו הטעה את היועץ אולי לא רק בזה. מבחינתנו זו החקירה הפוליטית ביותר בישראל, יש עשן בלי אש. אני בטוח שההר יוליד עכבר, אבל את מי זה יעניין אחרי הבחירות?".

במערכת הפוליטית משוכנעים כי הצבת האולטימטום בנושא הגיור והגיוס מלמדת שליברמן מכוון לעבר ישיבה באופוזיציה, זאת לאחר ההתרסקות הצפויה למפלגתו בבחירות. ע"פ ההערכה, ליברמן ינסה לבנות את עצמו מהאופוזיציה ולהגיע לבחירות שאחרי הקדנציה הקרובה על תקן המושיע.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.