ליברמן: "להחרים את תושבי ואדי ערה"

לאחר המהומות: שר הביטחון אביגדור ליברמן תקף הבוקר(ראשון) בצורה חריפה את תושבי וואדי ערה, וקרא לציבור בישראל להחרים את תושבי המקום

שר הביטחון אביגדור ליברמן תקף הבוקר(ראשון) בצורה חריפה את תושבי וואדי ערה, וקרא לציבור בישראל להחרים את תושבי המקום, וזאת בעקבות המהומות בכביש 65 בו יידו רעולי פנים אבנים לעבר רכבים ישראלים.

בריאיון לאפי טריגר בגל"צ הסביר ליברמן כי "האנשים האלה לא שייכים למדינת ישראל, הם לא חלק מאתנו". הדברים נאמרו על רקע הפרות הסדר והעימותים עם המשטרה שאירעו אתמול כחלק מ"יום הזעם" הפלסטיני נגד הכרזת הנשיא האמריקני דונלד טראמפ על ירושלים כבירת ישראל.

"לא היו רק זריקת אבנים על אוטובוסים, אלא התבצע כמעט לינץ' באחד העיתונאים", אמר ליברמן בפתח דבריו "אנשי המקום הם לא חלק מהמדינה, ראינו מחבלים שיצאו משם והשתתפו בהלוויות מחבלים. אי אפשר לצאת להפגין עם דגלי פלסטין, לקבל מיליארדים מהמדינה ולהרוס אותנו מבפנים".

ליברמן המשיך ואמר כי הוא "קורא לאזרחי ישראל להחרים את ואדי ערה, לא לקנות שם בחנויות, לא לצרוך את השירותים שם. לתת להם להרגיש שהם לא רצויים כאן". ל

ליברמן הציע את הפתרון הידוע לתושבי המשולש: "במסגרת הסדר הקבע הם חייבים להיות חלק מרמאללה, שם הם יקבלו ביטוח לאומי. אנחנו נספח את מעלה אדומים וגבעת זאב ואריאל, זה הפתרון היחידי שנראה באופק".

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, הגיב בתגובה ליברמן ואמר כי הוא "נציג המשטרים הפשיסטיים בממשלת הימין הקיצוני של נתניהו". עודה אמר כי "הקריאות לחרם על אזרחים רק משום מוצאם הלאומי והדתי מזכירות את המשטרים האפלים ביותר בהיסטוריה האנושית".

חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת גינה את דבריו של ליברמן ואמר כי "ליברמן לא זוכר היטב את ההיסטוריה של העם שלו וקריאות החרם נגד יהודים באירופה של פעם. אבל הבעיה היא שמקורות ההשראה שלו לא מתמצים רק לברית המועצות הבולשיביקית, אלא גולשים גם לטכניקות שיישמו בחלקים אחרים באירופה של אותן שנים".

יו"ר ועדת המעקב העליונה לענייני הציבור הערבי, מוחמד ברכה, תקף אף הוא את ליברמן: "משמרות המחאה המקומיות יימשכו היום ומחר בכל רחבי הארץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.