ליברמן: "להיפטר מאבו מאזן ולהגיע להסדר" (וידאו)

שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס הבוקר בכנס שנערך במשרד החוץלפיגוע בסופר הכשר בפריז ולסכסוך הישראלי-פלסטיני. "אם מדברים ברצינות על תהליך מדיני, צריך קודם כל להיפטר מאבו מאזן", הוא הבהיר.

שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס הבוקר בכנס שנערך במשרד החוץ לפיגוע בסופר הכשר בפריז ולסכסוך הישראלי-פלסטיני. "אם מדברים ברצינות על תהליך מדיני, צריך קודם כל להיפטר מאבו מאזן", הוא הבהיר.

ליברמן הגדיר את יו"ר הרשות הפלסטינית כמכשול משמעותי בדרך להסדר מדיני. "האיש נלחם על הישרדותו האישית וחושב על טובתו האישית ולא על טובת הפלסטינים", האשים שר החוץ. "אבו מאזן סבור שהדרך היחידה מבחינתו לשרוד, מבחינה אישית, היא הסלמה בזירה הבינלאומית משום שזה מאפיל כביכול על החולשה שלו מול החמאס ועל הביקורת הפנימית".

"כבר אחרי אנאפוליס היה צריך להגיע למסקנה שאבו מאזן הוא לא פרטנר להסדר אלא מכשול להסדר", תקף ליברמן. "הוא משתמש ברטוריקה נגד טרור קונבנציונאלי אבל מוביל בעצמו טרור מדיני. את היוזמות האחרונות אי אפשר להגדיר אחרת אלא כטרור מדיני. אם מדברים ברצינות על תהליך מדיני צריך קודם כל להיפטר מאבו מאזן היושב ברמאללה ולמגר את שלטון החמאס בעזה. בלי שני הדברים הללו כל מאמצינו בגדר הכל דיבורים, הכל כאלם פאדי".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. היחיד שיכול לפתור את הסכסוך הזה – אביגדור ליברמן

    שאול רייכמן |
    הגב