ליברמן לכתבים: מוחמד דף כנראה חוסל (וידאו)

שר החוץ אביגדור ליברמן שוחח היום (ראשון) עם כתבים מדיניים לתוצאות מבצע "צוק איתן" ומודה לראשונה כי לא ניתן יהיה לפרז את רצועת עזה מנשק. וגם על מוחמד דף…

שר החוץ אביגדור ליברמן שוחח היום (ראשון)  עם כתבים מדיניים לתוצאות מבצע "צוק איתן" ומודה לראשונה כי לא ניתן יהיה לפרז את רצועת עזה מנשק כפי שדרשה ישראל. "צריך לומר את האמת, זה לא ריאלי ולא מעשי שיהיה פירוז. אף אחד לא יפרז את רצועת עזה במקומנו, אבל חשוב להתעקש על כך כחלק מההסכמים שכבר קיימים", אמר ליברמן .

על  האפשרות שמוחמד דף חוסל אמר ליברמן כי "אם לא שמענו עד עכשיו קלטת אודיו עם קולו, זה סימן אופטימי".

צפו: זה מה שנשאר מהבית בו שהה מוחמד דף.  

[alooma ref="5a643f610e15b85f9b2f3cd6017e4b17.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

 

השר ליברמן התייחס גם לדיווחים לפיהם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן מתכוון לפרק את השותפות עם חמאס, כי אבו-מאזן מתכוון לפעול כך רק משום שהשב"כ חשף בפניו את ניסיון ההפיכה בגדה. "השב"כ הציג לו ניירות שהוכיחו את התארגנות חמאס נגדו", אמר השר.

 

השר ליברמן גם לא חסך ביקורת מיו"ר הרשות הפלסטינית, כשטען כי לאבו-מאזן אין כל לגיטימציה שבאמצעותה יוכל להגיע להסכם קבע עם ישראל. לדבריו, לכן על ישראל לתמוך בקיום בחירות ברשות הפלסטינית גם אם לא יהיה ברור מי ייבחר. "הכי חשוב שנדע שמי שעומד בעמדה הזאת יש לו סמכות לקבל החלטות", הדגיש ליברמן.

 

ליברמן התייחס גם לחילוקי הדעות בין נתניהו לליברמן במהלך המלחמה,"  "ההבדל בינינו זה שאני לא שיניתי את דעתי והוא כן שינה את דעתו", טען השר.

 

על רקע דבריו של השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', שטען אתמול באירוע שבתרבות כי ליברמן יהיה ראש ממשלת ישראל הבא , "מול התהפוכות באזור צריך לשמור על יציבות שלטונית ועל הקואליציה, גם אם אני אוהב את זה או לא אוהב את זה".

 

על הסקרים המצביעים כי הציבור בישראל סטה ימינה לאחרונה אמר ליברמן "זאת תזוזה רצינית. אני רואה את זה כקריסה של האמונה שאפשר להגיע להסדר עם הצד השני".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.