ליברמן למען רבי נחמן: "אעשה הכל לאבטחת המתפללים באומן" (תמונות)

שר החוץ ליברמן בפגישה עם בכירי ונבחרי חסידות ברסלב בארץ מבטיח, כמו באוקראינה נעשה הכל כאן בארץ להבטחת שלום המתפללים באומן בראש השנה.

במסגרת ההכנות של המזכירות הארצית שע"י חסידי ברסלב בארץ הקודש לקראת הנסיעה של עשרות אלפי המתפללים לאומן בחודש תשרי, ועל רקע המצב המדיני השורר באוקראינה, נערכה היום פגישת היערכות עם שר החוץ, אביגדור ליברמן בלשכתו בירושלים.

בפגישה השתתפו ראשי המזכירות של חסידי ברסלב ובאופן חריג השתתף בה הרה"צ רבי אלעזר קעניג, כמו"כ השתתפו ח"כ הרב מאיר פרוש, וראשי העיריות הרב מאיר רובינשטיין – ביתר עילית, הרב ישראל פרוש – אלעד. כן השתתפו גם ר' אבי אבוחצירה יועצו של השר ור' לוי אדרעי המקשר בין המשרד לארגונים היהודיים באוקראינה, שהשר מינה כאשר נכנס לתפקידו.

בין הנציגים ברשויות המקומיות מחסידי ברסלב נטלו חלק: יו"ר המזכירות הרב נחמן בנשעיה, הרב אברהם נחמן פרנקל (בית שמש), הרב נחמן גלבך, והרב חיים שלום קעניג (צפת), הרב נחמן ניימן (מודיעין עילית), והרב יהודה דייטש (ביתר עילית).

הגר"א קעניג פתח בכבוד האכסנייה ושיבח את משרד החוץ על פעילותם הרבה לטובת הנוסעים לאומן בכל ימות השנה. בדבריו ביקש להדגיש בפני השר כי האלפים שנוסעים לראש השנה לאומן עושים זאת באדיקות עד כדי מסירות נפש, כך שישנם כאלה שבכדי להוזיל את מחירי הנסיעה נוסעים בדרכים ארוכות יותר, ויש צורך לפקוח עין שהכל יעבור כשורה בכל הדרכים המובילות לאומן.

ח"כ הרב פרוש עמד על החשיבות הרבה האופפת את הנסיעה ההמונית לאומן והדגיש בפני השר את האחריות המוטלת על כל נציג ונציג בכל עיר ועיר בחסידות ברסלב. הרב פרוש סיפר כי שנה שעברה נסעו כשלושים אלף מתפללים לאומן, והביע את חששו על כך "שעקב המצב המדיני המצב הביטחוני השברירי יהא מתוח, ולכן כינסנו את הפגישה כדי שהנסיעה תתנהל כשורה וללא תקלות".

עוד הוסיף כי "אני מקבל מידי שנה פניות רבות לקראת הנסיעה והמאמצים שהכל יתנהל כשורה לא פשוטים. נכון שבסופו של יום הכל בא על מקומו בשלום, אך בכל אופן ישנן חריקות בדרך להסדרת הבעיות". בדבריו ביקש "דלת פתוחה מהשר" בחודש תשרי.

הרב נחמן בנשעיה יו"ר המזכירות ציין לשבח את משרד החוץ העושה ככל יכולתו עבור הנוסעים לאומן. בדבריו ציין כי "הדבר נכון שבעתיים מאז שהשר הנוכחי נכנס לתפקידו, והרבה בזכות אנשי השר, ר' אבי אבוחצירה, ור' לוי אדרעי שדלתם פתוחה ואוזנם קשובה".

ראש עירית ביתר עילית הרב מאיר רובינשטיין הודה למשרד החוץ על פעילותו לטובת הנוסעים לאומן בכל ימות השנה ואמר שיש שני נושאים שצריך לתת עליהם את הדעת. "הראשון, להוסיף שוטרים ישראלים דוברי השפה המקומית שישהו בחודש תשרי באומן, הנושא השני, שצריך לדאוג לו זה שהשלטון המקומי יתגבר את כוחותיו באומן".

ראש עירית אלעד, הרב ישראל פרוש, אמר שכמי שעומד בראשות עיר שמאות מתושביו נוסעים לחג, הוא נושא באחריות שהנסיעה תצא לפועל על הצד הטוב ביותר. "אני נזכר בסבי הרב מנחם פרוש כשהיה יוצא מלשכותיהם של שרים וראשי ממשלה יחד עם גדולי הרבנים להסדיר את ענייני היהדות החרדית. הם באו לכאן עם הרב קעניג, מגדולי רבני ברסלב, יחד עם ראשי המזכירות הארצית של ברסלב וראשי הנציגויות ברשויות המקומיות, בכדי להמחיש לשר את גודל האחריות המוטלת על עשרות אלפי אנשים שטסים לאומן".

שר החוץ, אביגדור ליברמן אמר כי הוא אינו צופה שיהיו בעיות והבטיח כי יעשה הכל שהחג יעבור ללא תקלות. "הנשיא הנוכחי של אוקראינה, וכך גם השר לבטחון פנים המקומי, הינם חברים קרובים ואני בקשר רציף איתם", אמר. ליברמן הוסיף כי במיוחד בתקופה זו, שהשלטון רוצה להוכיח משילות, הוא יעשה הכל להראות שהכל מתנהל כשורה כבכל שנה. שר החוץ הבהיר כי בסוף החודש ייפגש עם הנשיא החדש ויעלה את נושא הבטיחות של עשרות האלפים הנוסעים לאומן. שר החוץ הביע את התרשמותו מהפעילות של הנציגים ברשויות השונות והצביע על השיתוף הפעולה בין חבריו מהרשויות השונות לבין חברי עירייה אלו.

בסיום הפגישה הביע הרב בנשעיה יו"ר המזכירות את תודתו לשר החוץ אביגדור ליברמן ואמר כי "לאחר הפגישה אנחנו מרגישם שיש לנו דלת פתוחה לכל הבעיות שעלולות לצוץ במהלך חודש תשרי". הרב בנשיעה הביע שביעות רצון מדברי השר שאכן ייעשו כל המאמצים שאכן המסע לאומן יתנהל כשורה.

צפו בפגישה עם שר החוץ
ליברמן ברסלב משיף

ליברמן עם פרוש על ברסלב משיף

ליברמן אביגדור משיף

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.