ליברמן מאיים: או חוק המשילות – או שנתנגד לתקציב

בעוד חברי ועדת הכספים היו טרודים עד לעייפה בהצבעות על חוק התקציב וחוק ההסדרים, קם איווט ליברמן עם איום  חדש על אישור תקציב המדינה.

 ישראל ביתנו הודיעה אמש (ד') לראש הממשלה,  כי במידה  וחוק המשילות שיזם ח"כ דודו רותם לא יאושר לפחות בקריאה ראשונה עד לסוף מושב הקיץ של הכנסת, ליברמן יורה לחבריו שלא לתמוך בתקציב.

את הדברים אמר ליברמן במהלך פגישה בלשכתו של ראש הממשלה בכנסת, שבה השתתפו נתניהו עצמו, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ויו"ר הקואליציה יריב לוין. "אי אפשר להעביר רפורמה משמעותית כמו חוק המשילות במקביל להעברת תקציב המדינה",  אמרו שרים בממשלה. "בניגוד לחוק השוויון בנטל, שמצריך רק ערב אחד של הצבעה במליאה, פה גם נדרש דיון ארוך ומהותי בוועדה שמכינה את החוק. זה דבר שאי אפשר לעשות אותו בשבועיים הלחוצים והקשים של התקציב".

גורמים ביש עתיד, בבית היהודי ובליכוד אמרו כי מדובר במריבה על הקרדיט. "לכל מפלגה בקואליציה יש הישג, או לפחות נושא שהם מתעסקים בו", טענו בשלוש המפלגות. "לישראל ביתנו אין הישג להצביע עליו בסוף המושב הנוכחי של הכנסת, ולכן הם באו פתאום עם האיום הזה. יש עתיד חתומה על התקציב, הבית היהודי השתלט על הנושאים של דת ומדינה, הליכוד עסוק בעניינים ביטחון ומדינה, וציפי לבני עדיין חיה באשליות בנוגע ליוזמת קרי. מי שנשארה ללא אג'נדה או הישגים היא ישראל ביתנו, שהייתה רגילה שעל פיה יישק דבר. לכן ליברמן לוחץ חזק בנושא חוק המשילות, וגם לוקח את האיום שלו רחוק כל כך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.