ליברמן מגבה את נתניהו: "אם ראש הממשלה מודח – זה מהפך שלטוני"

אירן, המלצות, לפיד, סוריה ועוד… שר הביטחון אביגדור ליברמן השיב לשאלות הקשות שעל סדר היום

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס לפני שעה קלה להמלצות על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בכנס של השלטון המקומי, ליברמן אמר "חזקת החפות שמורה לכל אדם, אפילו לראש הממשלה. ובמדינה שלנו יש גוף אחד שהוא מוסמך לקבוע אם בן אדם אשם או זכאי וזאת לא התקשורת, זה בית המשפט וכל השאר זו ספרות זולה, תכנית ריאליטי. מעולם לא אהבתי תוכניות ריאליטי ומעולם לא התעסקתי בריאליטי ולא מתכוון להתעסק בזה הלאה".

שר הביטחון נשאל "עד שהוא לא מורשע, הוא יכול להישאר ראש הממשלה?" הוא ענה "ללא ספק, ואני חושב שכולנו חייבים להבין את המשמעות. אם ראש הממשלה מודח אז זה מהפך שלטוני. ראש הממשלה הוא ראשון בין שווים. סיפרתי פעם, אני חושב שלמישהו פה, שאני מכיר שר חוץ אחד שנאלץ להתפטר אחרי הגשת כתב אישום, הלך לביהמ"ש, יצא זכאי וחזר. אצל רה"מ זה לא קיים, זה ההבדל המהותי ולכן רה"מ כל עוד הוא לא הורשע בבית משפט הוא יכול להמשיך".

לגבי יאיר לפיד, קולגות שלך קוראים לו משת"פ ושטינקר, מה דעתך ?

"אני באמת לא רוצה לא להדביק כינויים, כל אחד פועל פי תפישתו ומצפונו, אני לא מכיר מספיק פרטים ואני בד"כ לא מחלק ציונים לשרים או שרים לשעבר, שכל אחד יפעל לפי הבנתו".

המנחה שאל את שר הביטחון "אני מניח שכל מהלך צבאי חלילה שיקרה עכשיו, יגידו כלפי רה"מ שהוא עושה את זה בגלל החקירות" ?

ליברמן הגיב "אני חושב שמי כמוך מכיר את כל התהליכים, באמת כרגע אנחנו פועלים בצורה מאוד מסונכרנת, גם מערכת הביטחון, גם שר הביטחון, גם כל הגופים הנוספים, אף פעם זו לא החלטה של איש אחד ולא של שניים. זה מל"ל, קבינט, שב"כ, מוסד, מטכ"ל, רמטכ"ל, יש שם מספיק איזונים על מנת שכל עם ישראל יכול יהיה להיות בטוח שכל החלטה שמתקבלת היא מתקבלת באופן ענייני, מסודר, מתוכנן, מחושב, אין פה שום אפשרות לשחק עם החלטות בנושא ביטחון, אין פה מקום תמרון לכל שיקול אחר. לא יכולים להיות שיקולים זרים, המערכת לא בנויה ככה שאפשר יהיה להכניס שיקול זר".

אנחנו במלחמה עם איראן?

"איראן הכריזה עלינו מלחמה לא היום, אתה כמעט כל שבוע, כולל בימים האחרונים, שמעת הכרזות מפי הדרגים הכי בכירים בטהרן שכל מטרתם זה להשמיד את ישראל ולמחוק את הישות הציונית, זו בד"כ הטרמינולוגיה שלהם, רק בקיץ בטהרן הם הציגו טיל בליסטי עם כיתוב בעברית 'למחוק את מדינת ישראל מעל פני האדמה'. היא הכריזה עלינו מלחמה כבר מזמן, היא גם נלחמת בנו בעיקר באמצעות שליחים, פרוקסי, חיזבאללה, ג'יהאד, עכשיו גם חמאס נטו תחת שליט והשפעה איראנית, וכמובן המשטר הסורי שהוא גם די נתון לחסותם של האיראנים. לכן זו מלחמה יומיומית לא רק במישור הצבאי אלא גם במישור הטרור הבינלאומי, ראינו לא מעט וזוכרים פיגועים בבואנוס איירס, במקומות אחרים, בבולגריה, הכל בהשראה איראנית. אנחנו נעשה הכל על מנת לשמור על ביטחונה של ישראל, אנחנו משמרים לעצמנו חופש פעולה מוחלט, עם כל הכרזות כאלו ואחרות, אנחנו משמרים חופש פעולה מוחלט, כל מה שצריך לעשות- נעשה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.