ליברמן מגיב לבג"ץ: "כולם צריכים להתגייס״

בטקס הרמת כוסית של מפלגת 'ישראל ביתנו' התייחס יו"ר המפלגה לסערת ביטול חוק הגיוס וקרא לכל הצעירים לשרת בצה"ל – צפו בדברים

 לאחר ביטול חוק הגיוס – ליברמן קורא לחרדים להתגייס:  שר הביטחון אביגדור ליברמן נחלץ הערב להגנת בית המשפט העליון, וקרא לכל הצעירים במדינה להתגייס לצה"ל. ״כל צעיר שמגיע לגיל 18 חייב לשרת. כולם צריכים להתגייס״ , אמר במהלך כנס מפלגתי.

בטקס הרמת כוסית של מפלגת 'ישראל ביתנו' התייחס יו"ר המפלגה לסערת ביטול חוק הגיוס ואמר: "אני חושב שהמדינה היום חייבת להשכיל אם היא רוצה לשמור על שותפות גורל וערכים משותפים לדבר על החוסן הלאומי. השירות המשותך הזה הוא חובה, אגב אני חושב שבמדיה רבה זה פספוס שלנו.

אני מצפה מכל אזרחי מדינת ישראל להזדהות עם המדינה" ,אמר שר הביטחון: "התפיסה שלנו היא אחרת – לא נלחמים לא נגד חרדים ולא בעד אלו ולא נגד בית משפט העליון, אנחנו משתדלים לגשת לבעיה על פי הקריטריון הכי חשוב בחיים – השכל הישר".

 

המרכיב הכי חשוב במונח של מדינה חזקה או עצמת המדינה זה החוסן הפנימי, החוסן הלאומי – הגיבוש של החברה הישראלית, וחברה שהיא יותר מגובשת והומוגנית היא תמיד מנצחת. מי שיותר נחוש יהיה בסופו של דבר המנצח, וכך היה גם ב-1948. קיטוב ופילוג זה דבר מסוכן וזה יותר חשוב מנשק".

 

ליברמן הוסיף עוד: "אני חושב שמה שאנחנו ראינו בשנים האחרונות לא רק במקרה של אותה פסיקה של חוק טל או גיוס חרדים גם בנושאים אחרים הדברים הם דברים לא סבירים אני חושב שאנחנו צריכים לבחון מחדש את כל חוקי היסוד כולל חוק השפיטה כובד האדם וחירותו וחופש העיסוק כי מגיעים לאבסורדים לא סבירים. קראתי שבג"צ ביטל את פסילת התושבות של ארבעה חברי חמאס שנבחרו לפרלמנט הפלסטיני. אנחנו משלמים להם ביטוח לאומי ודמי אבטלה ודמי הברכה ודמי לידה ודמי אבטלה ולא צריך להיות משפטן צריך פשוט שכל ישר. הדבר הבסיסי הוא תוצאה של מאזנים לא נכונים בים מרכיבי החברה הישראלית מהבחינה הזו בית המשפט העליון נכנס לתחומים שלא לו. גם בביטחון וגם בתחומים אחרים.

 

ליברמן התייחס לביטול החוק ועל השתלטות בגץ על תחום השיפוט." צריך לבחון מחדש את כל אותה תשתית שאפשרה לבית המשפט העליון להכנס לתחומים", הוא הציע,  "גיוס לכולם – חרדים מוסלמים נוצרים. כל צעיר בגיל 18 יצא לשירות צבאי או לאומי. זו התפיסה שלנו מימים ימינה ומעולם לא שינינו אותה. זה המבחן האמיתי ושאף אחד לא ידבר שאי אפשר לצפות מערבים שישרתו בצהל או בשירות לאומי- אפשר ועוד איך אפשר ואנחנו נדרוש את זה. מיד אחרי החגים הנושא הזה יכנס להילוך גבוה ונלחם על העמדה שלנו" הוא הבטיח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.