נתניהו בצרות: ליברמן: "לא נהיה בייביסיטר של הקואליציה"

נתניהו בצרות: יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הודיע כי יתנגד להעברת אישור מתווה הגז לידי הממשלה

נתניהו בצרות: יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הודיע כי יתנגד להעברת אישור מתווה הגז לידי הממשלה. "אם ראש הממשלה חרד למשק הגז, שיתייצב מול הקואליציה ויפתור את הבעיות בתוכה", אמר ליברמן, "לא נשמש טרמפולינה פוליטית ולא נהיה הבורר בין כולנו לש"ס".

"לישראל ביתנו תמיד היתה עמדה עקרונית בנושא הזה. עוד בכנסת ה-18, כשעוזי לנדאו היה שר האנרגיה והתשתיות והנושא הגיע להצבעה בממשלה (דוח ששינסקי), היינו המפלגה היחידה שכל שריה התנגדו להצעה. אין דבר יותר חשוב כרגע למדינת ישראל, גם בהיבט הכלכלי-בטחוני מפיתוח משק הגז. אני תומך במתווה הזה בכל ליבי. שוחחתי עם כל הנוגעים בדבר".

 

"בשיח שלנו נהייתה השתלטות עוינת של קבוצה קיצונית מהשמאל, בראשות שלי יחימוביץ' וזהבה גלאון. זהו שמאל רדיקלי, זה שילוב של בולשביזם ופופוליזם".

גם ראש הממשלה נתניהו דיבר בפתח ישיבת סיעת הליכוד: "ישנה מדינה לא רחוקה מאיתנו שנמצאת במצב כלכלי לא פשוט, אבל אם הייתי נוקט במדיניות פופוליסטית, היינו בדיוק במצבה של יוון. מתווה הגז הוא אחראי וטוב, שובר את המונופול, יזרים מאות מיליארדים של שקלים, לחינוך, לרווחה ולחברה הישראלית. זה הזמן לגלות מנהיגות אמיתית ואחראית, צריך לאמץ את המתווה כפי שהוא".

 

ההצבעה והדיון צפויים להתקיים היום בשעה 18:00 .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.