ליברמן מתחרה בלפיד: "דוד המלך לא לחם בצבא? החרדים צריכים לשנות תפיסה"

שר הביטחון אביגדור ליברמן תקף את בני הישיבות וקרא לחרדים לשנות תפיסה, "גם שירות צבאי, מי אמר שאסור לשרת על פי ההלכה, יהושע בן נון לא לחם? דוד המלך לא לחם? יש פה בעיה והממסד הדתי חייב להבין שאי אפשר להמשיך כך. דרעי בתגובה: "בחורי הישיבות הם סיירת מטכ"ל"

זעזוע חרדי מדברי הנאצה של שר הביטחון ליברמן אמש במכללת נתניה. ליברמן שבאחרונה החריף את הטון כלפי בני הישיבות, תקף את בחורי הישיבות בדברים שהאוזן החרדית תתקשה לשמוע, "הסיפור הזה שצריך לשבת בישיבה וללמוד מבלי לעבוד זאת גם המצאה, מעולם זה לא היה ביהדות. היו שני יהודים שהבינו משהו ביהדות, רש"י ורמב"ם, שניהם עבדו במשרה מלאה וזה לא פגע בלמידה ובידע שלהם.

ליברמן המשיך ותקף את בני הישיבות, "גם שירות צבאי, מי אמר שאסור לשרת על פי ההלכה, יהושע בן נון לא לחם? דוד המלך לא לחם? יש פה בעיה והממסד הדתי חייב להבין שאי אפשר להמשיך כך. חייבים להוביל כל מיני שינויים, וכל פעם שהייתה הזדמנות כזו לא השכלנו להוביל את השינויים".

יו״ר ש״ס השר דרעי  אמר בתגובה לדבריו החריפים של השר ליברמן: ״בני הישיבות הם סיירת המטכ״ל של העם היהודי. הם המובחרים שבבנינו, הבוחרים מרצונם בחיי צמצום ומשקיעים את מרצם בלימוד התורה והמורשת היהודית״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.