ליברמן נגד בנט: "אל תגזרו קופונים על חילוקי דעות" (וידאו)

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" מתח שר החוץ אביגדור ליברמן ביקורת על המתקפה של שרי הימין בנט וארדן נגד מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי. "בין ידידים יכולים להיות חילוקי דעות, לא צריך להתנפל", אמר ליברמן.

שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס הערב (שבת) בריאיון ל"פגוש את העיתונות" לביקורת שהשמיע חברו לקואליציה השר נפתלי בנט נגד דבריו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי. שקשר את הסכסוך הישראלי-פלסטיני להתחזקות דאע"ש. "נלך לעובדות: כשנגמר לנו מלאי תחמושת ב'צוק איתן' מי שסיפק לנו תחמושת היתה ארה"ב, מי שנתן כסף לפתח את כיפת ברזל – היו האמריקנים, מי שהצביעה איתנו במועצה לזכויות האדם היתה ארה"ב, המדינה היחידה ומי שמונע הרבה צרות לישראל במועצת הביטחון הם האמריקנים עם הוטו שלהם", הבהיר ליברמן.

באדיבות רשת

 

על הביקורת של בנט, שאמר על דבריו של קרי כי "גם כשבריטי מוסלמי עורף ראש של בריטי נוצרי, תמיד יהיה מי שיאשים את היהודי". "בין ידידים יכולים להיות חילוקי דעות, לא צריך להתנפל ולא צריך לגזור קופונים על זה", הצהיר ליברמן. "אני חושב שאין לנו אלטרנטיבה לארה"ב וכל התלהמות היא רק מזיקה".

גם שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, יצא הערב נגד הביקורות שמתחו שרי הימין, בנט וארדן על קרי. "היחסים בין ארצות הברית לישראל מבוססים על אינטרסים וערכים משותפים, ואסור שמחלוקת כזו או אחרת תעיב עליהם. ארצות הברית מסייעת לישראל במגוון רחב של תחומים, כמובן בנושאי ביטחון, ועלינו לזכור זאת ולהכיר לה ולמנהיגיה תודה על כך", אמר יעלון ערב נסיעתו לביקור עבודה בארה"ב.

בריאיון התייחס שר החוץ ליברמן גם למעמדה של ישראל בעולם עם ההחלטות בשוודיה ובריטניה ביחס למדינה הפלסטינית. "חשוב להבין את הרקע, מפלגות השמאל באירופה לא מתעניינות במדינה פלסטינית, הן מתעניינות במצביעים שלהם – המוסלמים במדינות שלהם. הקהילות הללו גדולות יותר מהקהילות היהודיות במדינות הללו", הסביר. "השמאל האירופי בפירוש לא מתעניין בנושא הפלסטיני אלא בקולות. בשוודיה כשהיו בחירות – גייס את הנושא הזה למערכת הבחירות שלו. אפשר לכנות זאת – שוחד פוליטי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. האם יש אפשרות לסדר לגולשי אינטרנט רימון לראות וידאו, בדר"כ לא ניתן לראות

    ישראל |
    הגב