ליברמן נגד החכי"ם העולים להר הבית: "טמטום"

מתקפה חריפה של שר החוץ כנגד חכי"ם מהקואליציה העולים להר הבית: "אתה לא יכול להיות גם מטומטם וגם לפלף"

שר החוץ אביגדור ליברמן מתח הבוקר ביקורת חריפה על חברי כנסת העולים להר הבית בתקופה זו, ואמר שזו רדיפה לא חכמה אחר פרסום זול. בראיון לרשת ב' אמר ליברמן: "מי שגדל על תורת ז'בוטינסקי תמיד זוכר את קריאתו להיות גאון ונדיב ואכזר, אתה לא יכול להיות גם מטומטם וגם לפלף".

"כל דבר שהוא כרגע, בעיתוי הרגיש הזה, גם באזור כולו וגם בתוך ירושלים, מתלהם ותורם במשהו להגברת החיכוך – זה לא יביא ביטחון. אני חושב שזה קצת רדיפה אחרי פרסום זול, פרסום נגיש וגם קצת ניצול ציני ברמה הפוליטית של המצב המורכב בו אנו נמצאים וגם כמובן חוסר חוכמה, בוא נגיד את זה ככה".

בכירים במשטרה העריכו אתמול כי המתיחות סביב הר הבית היא הסיבה לאירועי ההסלמה האחרונים – ולא זעם לאחר רצח הנער אבו חדיר או תנאיי המחייה של תושבי מזרח ירושלים. בעקבות הערכות מצב הזהירה המשטרה את הדרג המדיני מהמשך עלייה של חברי כנסת להר הבית ומהתבטאויות חסרות אחריות של אנשי ציבור שעלולות להוביל להסלמה במצב.

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו העביר מסרים אלה לראש הממשלה בהערכת המצב אמש וביקש ממנו לפעול למיתון ההתבטאויות של חברי כנסת בנושא הר הבית ולמנוע את עלייתם אליו בימים הקרובים. במשטרה טוענים שראש הממשלה קיבל את הדברים והסכים עם גישת המשטרה. אתמול קרא לחברי הכנסת למתן את השיח סביב הסוגיה ודרש מהם לנהוג באיפוק.

לאחרונה הופעל לחץ כבד על המשטרה בוועדת הפנים, בייחוד מצידה של ח"כ מירי רגב (ליכוד), לאפשר את המשך עליית היהודים להר הבית גם בימים אלו. "כל אירוע משמעותי על ההר יכול להציב אותנו במציאות שונה מזו בה אנחנו נמצאים", אומר גורם בכיר במשטרת ישראל. "למרות התמונות הקשות, אנחנו רחוקים ממצב שהוא בלתי הפיך, אבל אין ספק שכל אירוע על ההר יכול להוביל אותנו לקטסטרופה".

במשטרה הזהירו גם מעלייתה להר של חברת הכנסת ציפי חוטבלי (ליכוד). גורמי המשטרה טענו כי האחריות המודיעינית להשלכות של ביקור כזה נתונה בידי השב"כ, אולם המצב הנפיץ הביא גם את המשטרה להעביר לראש הממשלה את האיום מהמשך התגברות המהומות הנשקף ממעשים אלו. בין חברי הכנסת שנוהגים לעלות להר הבית נמנים גם משה פייגלין (ליכוד) ושר הבינוי והשיכון, אורי אריאל (הבית היהודי).

[alooma ref="3038163f408e1c1433b99bfefbe91720.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]
עלתה להר ועוררה את זעם המוסלמיות במקום. צפו בח"כ מועלם מותקפת בהר הבית

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בשיחתו השבועית בפני תלמידיו התייחס הגאון הגדול מרן הגר״מ שטרנבוך שליט"א ראב״ד העדה החרדית לנושאים העומדים על סדר יומו של הציבור החרדי, וביניהם סוגיית מתן ההיתר לעלייה להר הבית וכן אישור חוק הגיור כשהוא תוקף את העולים בחריפות רבה.

  הגר״מ שטרנבוך שליט"א דיבר על כך שהבעיה הגדולה בסדום היתה העובדה שקבעו את הרשעות בתוך החוק, וזהו לדבריו המצב המסוכן ביותר משום שכל עוד עוברים עבירה בשל התאווה או משום שרוצים להיות ככל האומות הרי זה גרוע מאוד אך לא מסוכן כמו שמחוקקים חוק על העבירה שאינה עבירה ועוד הופכים זאת לשיטה.

  הרב שטרנבוך שליט"א הוסיף כי כך היו אומרים כל גדולי הדור כמרנן ה'חזון איש' ו'הבריסק 'ער רוב' על המזרחי שהם המסוכנים ביותר וצריכים ללחום כנגדם משום שהם נוקטים בשיטה שבדווקא צריך לעשות פשרות ובזה יש ללחום עד הסוף.

  וכאן הוסיף ואמר הראב״ד שליט"א: "ומה שראינו לאחרונה שמאות נדחקים להיכנס להר הבית באיסור כרת ואין מטרתם לתאבון להיכנס כתיירים בעלמא אלא כדי להוכיח שעל פי החוק והתורה הר הבית שלנו, ועל זה הקב"ה מאוד בכעס משום שאינם עושים עבירה לתאבון אלא הם מדברים בשם התורה ובאים להראות שראוי לעשות כן ומש"ה יכרתו ימיהם בקרוב. וכל זה מלבד מה שמביא לשנאה שכמה קרבנות לא עלינו לדאבוננו כבר נגרמו מזה, ועוד הודיעו שיוסיפו עוד לגבות קורבנות רח״ל עד שיסלקו ידם מהר הבית".

  בשלב זה התייחס הראב״ד שליט"א לחוק הגיור ואמר: "ובדומה לזה מה שחוקקו השבוע חוק על גרות שלא מספיק להם לחוקק שעל פי חוק המדינה מי שמתגייר כרצונם הוא יהודי, אלא הם רוצים דווקא שעל פי דת תורתינו הקדושה אנו נקבלם כיהודים ובזה הם יותר גרועים מהחוטאים לתאבון, או מאלו שעובדים עבודה זרה כדי להיות ככל העמים בעולם, שכיוון שקובעים בחוק לבטל חוקי התורה, אין לך עקירת דת כמוהו וזה היה עיקר הכעס של הקב"ה על סדום שלא די להם במה שהם רשעים אלא הם רוצים שהכול יהיה נחשב על פי חוק" ואעפ"כ חייבים כרת.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב