ליברמן עולה למתקפה: " הליכוד נכנע לחרדים, אתנגד לחוק הגיוס"

אביגדור ליברמן אמר בישיבת ישראל ביתנו כי סיעתו תתנגד לחוק הגיוס: "זה דבר שלא ייעשה. הכניעה המוחלטת של הליכוד למפלגות חרדיות בנושא השוויון בנטל, הגיור, ברית הזוגיות – פשוט נוגדת את כל רוח הציונות". במקביל, הנגבי הודיע לחרדים כי ההצבעה על הגיוס תעלה רק לאחר העברת התקציב.

בניגוד להסכם עם החרדים: יו"ר הקואליציה, ח"כ צחי הנגבי (הליכוד), הודיע הבוקר (ב') בוועדת הכנסת כי ההצבעה על חוק הגיוס, תתקיים רק לאחר אישור תקציב המדינה .

אביגדור ליברמן אמר בישיבת ישראל ביתנו כי סיעתו תתנגד לחוק הגיוס: "זה דבר שלא ייעשה. הכניעה המוחלטת של הליכוד למפלגות חרדיות בנושא השוויון בנטל, הגיור, ברית הזוגיות – פשוט נוגדת את כל רוח הציונות".

 

 

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר בישיבת הסיעה היום: "אי-אפשר להתעלם מהעיתוי האומלל שדווקא בשבוע הבא ממשלת ישראל מביאה חוק או הצעת החלטה שמבטלת את השוויון בנטל. אני חושב שכל ההתנהלות פה, קודם כל של משרד הביטחון, היא בלתי סבירה בעליל".

הוא מתח ביקות על "שר הביטחון שדיבר בהתלהבות רבה על מחוות לפלסטינים. הייתי מצפה משר הביטחון שידבר קודם כל על ביטחון ישראל ורק אז על מחוות לפלסטינים, לא הפוך. אבל גם בנושא של ההסכמה או הובלה של משרד הביטחון בנושא ביטול שוויון בנטל בעיתוי זה, כשאנחנו מתמודדים עם אינספור אתגרים בטחוניים". הוא הדגיש: "אנחנו רואים מה קורה ביהודה ושומרון, גם בירושלים, גם נוכח האיומים מרצועת עזה – כמעט כבר באופן כל שבוע או כמה פעמים בשבוע יורים טילים על מדינת ישראל. אנחנו רואים מה קורה בצפון. אנחנו רואים מה קורה בסיני. מה קרה עם המטוס הרוסי. אנחנו רואים עד כמה המצב מסובך בסוריה ובלבנון.

"בעיתוי הזה להביא את ביטול השוויון בנטל – אני חושב שזה באמת דבר בלתי סביר בעליל, זו פגיעה באותם אנשים שכל הנטל נופל עליהם – גם נטל השירות פעיל, גם נטל שירות מילואים, גם עבודה וגם תשלום מסים ואין לזה שום הצדקה הלכתית

במקביל, הנגבי הודיעי לחברי הכנסת החרדים כי ההצבעה על התקציב תחל עוד קודם חוק הגיוס, אך יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ אליעזר מוזס הבהיר להנגבי : "לא תהיה הצבעה שנייה ושלישית על חוק התקציב ללא הצבעה בשנייה ושלישית על חוק הגיוס".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.