ליברמן על התקיפה בסוריה: "מונעים נשק המוני מחיזבאללה"

בפגישה שהתקיימה עם שגרירי האיחוד האירופי בישראל, התייחס שר הביטחון ליברמן במרומז לתקיפה המיוחסת לישראל לפנות בוקר בדמשק. "אנו פועלים קודם כל בכדי לשמור על ביטחון אזרחינו ולהגן על ריבונותנו ומנסים למנוע הברחת נשק מתוחכם, ציוד צבאי ונשק להשמדה המונית מסוריה לחיזבאללה"

בפגישה שהתקיימה עם  שגרירי האיחוד האירופי בישראל, התייחס שר הביטחון ליברמן במרומז לתקיפה המיוחסת לישראל לפנות בוקר בדמשק. "אנו פועלים קודם כל בכדי לשמור על ביטחון אזרחינו ולהגן על ריבונותנו ומנסים למנוע הברחת נשק מתוחכם, ציוד צבאי ונשק להשמדה המונית מסוריה לחיזבאללה", אמר ליברמן.

"אין לנו כוונה להתערב במלחמת האזרחים בסוריה אך כשאני נשאל, פעם אחר פעם, מהו האופי של הסדר עתידי אפשרי בסוריה אני חוזר ואומר שעמדתי היא שלא משנה איזה הסדר יהיה בסוריה – בכל מקרה האיראנים ואסד חייבים להיות מחוץ לסוריה ולא יכולים להיות חלק מן ההסדר", הוסיף שר הביטחון.

הטלוויזיה הממלכתית בסוריה דיווחה היום כי ישראל היא האחראית לירי לעבר שדה התעופה סמוך לדמשק. "בשעה 3 לפנות בוקר, ירה האויב הישראלי טילים משטחי האדמות הכבושות שנפלו באזור שדה התעופה אלמזה, ממערב לדמשק", נטען. גורם צבאי רשמי בסוריה אישר כי התקיפה בוצעה באמצעות טילי קרקע-קרקע.

בטלוויזיה הסורית ובסוכנות הידיעות "סאנא" האשימו את ישראל בכך שביצעה את התקיפה בשל הניצחונות האחרונים של צבא סוריה על המורדים. מקור צבאי בסוריה אמר לסוכנות הידיעות כי טילי הקרקע-קרקע "נורו מתוך האדמות הכבושות, ממערב לתל אבו אלנדא (הר אביטל). במקום פרצה דליקה ולא היו נפגעים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל הכבוד! לפחות שר הביטחון הזה יודע להסתכל במשקפת!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב