ליברמן פותח את הפה על ארדואן: "ממשיך דרכו של גבלס"

תגובה ישראלית חריפה לדברי ארדואן: יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ח"כ אביגדור ליברמן השווה הלילה (רביעי) את ראש ממשלת טורקיה רג'פ טייפ ארדואן – שטען כי ישראל יזמה את ההפיכה במצרים – לשר התעמולה של גרמניה הנאצית, יוזף גבלס. "ארדואן השתלח במדינת ישראל, ואי אפשר להתעלם מדברי ההסתה והשנאה שלו", אמר יו"ר ישראל ביתנו בביקור בערד והוסיף: "אין ספק שהוא ממשיך דרכו של גבלס".

שלשום, שלישי, במהלך פגישה עם חברי מפלגת "הצדק והפיתוח" צוטט ארדואן כאומר שלטורקיה יש "הוכחות ומסמכים" המעידים על מעורבותה של ירושלים בהפלת השלטון המצרי ב-3 ביולי השנה. "ההפיכה הוצנחה על מצרים. ומי עומד מאחורי זה? ישראל. ויש לנו הוכחות לכך". את דבריו נימק ארדואן בדבריו של האינטלקטואל היהודי-צרפתי ברנאר-אנרי לוי, שנפגש ב-2011 עם שר המשפטים הטורקי ערב הבחירות במצרים. לדברי ארדואן, לוי אמר: "האחים המוסלמים לא יהיו בשלטון גם אם יזכו בבחירות. דמוקרטיה אינה נקבעת בקלפי".

בתגובה לדברים הללו אמר ליברמן, שר החוץ לשעבר, כי עלילות "השווא שלו הן כמו עלילות דרייפוס ובייליס, או זקני ציון".

לדבריו של ליברמן, האמירות הללו של ארדואן מוכיחות שטורקיה לא שינתה את יחסה העוין לישראל. "כל מי שהתנפל עלי או על ישראל ביתנו אחרי שהתנגדנו בתוקף להתנצלות בפני ארדואן – צריך לעשות חשבון נפש", אמר ליברמן.

זמן קצר אחרי דבריו המקוממים של ארדואן, שטען בנוסף כי ההתעלמות העולמית ממה שקורה במצרים היא לקיחת חלק בטבח, דחה הממשל האמריקני את עמדתו. "אנו מגנים בתוקף את ההצהרות מצדו של ראש הממשלה ארדואן, לפיהן ישראל אחראית לאירועים האחרונים במצרים, ואשר היו פוגעניות ולא נכונות", אמר סגן דובר הבית הלבן, ג'וש ארנסט, בתדרוך לכתבים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.