ליברמן תוקף את דרעי ובנט: "צבועים"

השר ליברמן קיבל את דבריו של שר החינוך נפתלי בנט ושר הפנים דרעי נגדו ותקף בחזרה "כששמעתי את דברי שר הפנים ושר החינוך בישיבות הסיעה נדהמתי משיאים חדשים בציניות של הפוליטיקה הישראלית

השר ליברמן קיבל את דבריו של שר החינוך נפתלי בנט ושר הפנים דרעי נגדו ותקף בחזרה "כששמעתי את דברי שר הפנים ושר החינוך בישיבות הסיעה נדהמתי משיאים חדשים בציניות של הפוליטיקה הישראלית. אכן לא מובן לי למה יש צורך להצביע על חוק המרכולים בכנסת ביום שאחד החברים בליכוד קובר את אשתו. פנינו להנהלת הקואליציה וביקשנו לדחות את חוק המרכולים לשבוע הבא. עודד פורר פנה. זה לא חוק שעתידה של מדינת ישראל תלויה בו. אין בזה שום דחיפות. לא הייתה שום סיבה לא לדחות את ההצבעה להיום, אבל גם להתעקש להצביע דווקא היום ולהאשים אותנו שלא רצינו להתקזז זה בדיוק 'גם רצחת וגם ירשת'" התצדק השר בעניין מהומת הקיזוז.

בעקבות ההתקפות נגדו מצד הבית היהודי ושס אמר ליברמן "גם כששמעתי את השר בנט אומר 'בשביל מה ליברמן מתעקש על חוק עונש מוות? לו היה רוצה אז היה יכול להנחות את התביעה לדרוש עונש מוות', זה שקר גס והשר בנט יודע שהוא משקר ביודעין והוא מקפיד לחזור על השקר הזה בכל הזדמנות. כמו ששרת המשפטים אינה רשאית להנחות את פרקליט המדינה, כך שר הביטחון אינו רשאי להנחות את הפרקליט הצבאי הראשי ושניהם כפופים להנחיות של היועץ המשפטי לממשלה. השר בנט מודע לזה היטב אבל ממשיך להטעות את הציבור בלי למצמץ. אבל יתרה מזאת בשני המקרים, גם בנושא חקיקה בתחום דת ומדינה וגם בנושא עונש מוות, שני סעיפים הופיעו בהסכם הקואליציוני של ישראל ביתנו עם הליכוד, שתי הסיעות, ש"ס והבית היהודי, הצביעו עבור אותו הסכם קואליציוני ותמכו בהצטרפות שלנו לקואליציה. שניהם תמכו בכל הסעיפים ללא סייג כולל בסעיף עונש מוות וכולל בנושא חקיקה בתחום דת ומדינה. לכן כל ההיתממות היום היא שקר וציניות. אנחנו נלחמים על הערכים של המחנה הלאומי" תקף יו"ר ישראל בתינו.

ליברמן המשיך לתקוף וטען "זה לא במקרה שמי שמוביל יחד איתנו מאבק על חוק המרכולים הוא יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס, חבר בכיר בליכוד, מי שעמד בראש מטה הפריימריז של נתניהו לפני הבחירות האחרונות. רוב אוכלוסיית ישראל היא אנשים חילונים או אנשים מסורתיים שעושים קידוש ביום שישי ונוסעים בשבת. זה שכל הגורמים המשיחיים חברו ביחד, מבנט עד דרעי, ומנסים לכפות את מרותם על רוב תושבי ישראל, נוגד את תפיסתו של ראש בית"ר זאב ז'בוטינסקי. לבית היהודי בכל הוריאציות ההיסטוריות, מימי המפד"ל העליזים, יש מסורת ארוכה בהפלת ממשלות הימין. כדאי שפעם אחת יפיקו לקחים מההיסטוריה הלא רחוקה" סיים השר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.