ליברמן תוקף את נתניהו: "רה"מ מאכיל מפלצת"

יממה לאחר שהגיש את מכתב התפטרותו ח"כ אביגדור ליברמן מטיח האשמות כבדות כלפי ראש הממשלה על התנהלותו הרופסת מול ירי החמאס לישראל, "מאכילים מפלצת שתהיה תואמת חיזבאללה"

יממה לאחר שהגיש את מכתב התפטרותו ח"כ אביגדור ליברמן מטיח האשמות כבדות כלפי ראש הממשלה על התנהלותו הרופסת מול ירי החמאס לישראל, בדברים שאמר הבוקר ליברמן בביקורו במועצה האזורית שער הנגב עם ראשי הרשויות ביישובי עוטף עזה הוא האשים את נתניהו בכך שלא גודע את התפתחות חמאס אותה כינה "מפלצת".
"אנחנו כרגע מאכילים מפלצת, שאם לא נעצור את ההתעצמות שלה ואת בניין הכוח שלה, נקבל בעוד שנה כאן אחות תאומה לחיזבאללה, עם כל המשמעות", אמר ליברמן".

ליברמן, שלו היה קשר חם עם מנהיגי העוטף, המשיך במתקפה ואמר: "זה פשוט לא ייתכן שאחרי שחמאס משגר 500 רקטות לעוטף עזה, לדרום הארץ, ראשי חמאס מקבלים למעשה חסינות מהקבינט הישראלי. לא מדובר בדגי רקק שלחצו על הכפתור, אלה שנתנו פקודות לשגר 500 רקטות מרגישים במסגרת המדיניות הנוכחית חסינים ובטוחים".

לדבריו, "צריך להבין שמה שקרוי 'סיוע כספי בסך 15 מיליון דולר' שאפשרנו להעביר במזומן לחמאס ברצועת עזה, זה 15 מיליון דולר לטרור נטו. כל אחד שאומר שיש רשימה ושיש מנגנון פיקוח ובקרה, ויש טביעת אצבע וטביעת רגל וטביעת עין – הכול אחיזת עיניים. ברגע שהכסף חוצה את הרצועה – אין שום פיקוח עליו. הראשונים שנהנים מהכספים הם אותן משפחות 230 מחבלים שנהרגו בעימותים עם חיילי צה"ל על הגדר".

ליברמן המשיך ותקף: "במשך שנתיים וחצי נשכתי שפתיים, ניסיתי לשנות דברים מבפנים אבל שתי ההחלטות האחרונות – העברת 60 מיליון דולר בחצי שנה והפסקת האש השבוע היו שתי החלטות יותר מדי. לכן נאלצתי להתפטר מתפקידי. אי אפשר לגלגל את ההאשמות על צה"ל, הדרג המדיני אשם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.