ליהיא לפיד מובילה מחאה נגד חוק הגיוס

במקביל למסרים המפוייסים שמשמיע יו"ר 'יש עתיד' מובילה רעייתו מחאה נגד חוק הגיוס. הבוקר היא הפגינה מול משרד רה"מ {בשירות בעלה}

מחאה אותנטית של אם או ספין תקשורתי של אשת פוליטיקאי? אימהות לחיילים הפגינו הבוקר מול משרד רה"מ בירושלים במחאה על חוק הגיוס החדש. את ההפגנה הובילה ליהיא לפיד, רעייתו של יו"ר 'יש עתיד', שאמרה: "אני חושבת שכל אחד שמגיע לגיל 18 צריך להתגייס, כמו שהבן שלי צריך להתגייס, כמו שהבנים והבנות של כולנו צריכים להתגייס".

לפיד הוסיפה: "זה חוק שמאחד אותנו, שמייצר שוויון, שהופך אותנו לעם אחד. אין שום סיבה שיהיו קבוצות באוכלוסייה שלא ייקחו חלק בנטל".

גורמים חרדים מעריכים כי התייצבותה של לפיד בראש החץ של המחאה אינה מקרית. לטענתם, מצד אחד בעלה מיתן מאוד את התבטאויותיו בכל הנוגע לציבור החרדי בחודשים האחרונים, אולם מצד שני הוא חפץ בהמשך התסיסה נגד ביטול חוק הגיוס שהוא העביר. הפתרון: להציב את ליהיא בראש המחאה – מה שלא יסבך אותו עם אמירות בעייתיות מחד, אך יאפשר את המשך ההתעסקות בציבורית בנושא מאידך.

כזכור, בשבוע שעבר דיווחנו על תחילת מגמת הפעילות של הגברת לפיד בנושא, כאשר היא שיתפה בעמוד הפייסבוק שלה פוסט של מאיר בן חיים על "בלימת כדור השלג החרדי"

IMG-20151111-WA0115

בתמונה אחרת שהעלתה היא מחזיקה דף לבן שעליו היא מספרת על בנה ליאור שמשרת בצבא בחיל השריון ועליו היא נלחמת בכדי שיהיה שוויון בנטל "אני אמא של ליאור"היא כותבת, "חייל בשריון בשבילו אני נלחמת על השוויון בנטל" כשהיא מתייגת את הפוסט עם ההאשטג (תיוג סולמית) שוויון בנטל.

ליהיא לפיד שוויון בנטל

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.