ליו"ר הכנסת נמאס מה"הצגות" על דוכן הכנסת: "מי שרוצה לשפוך מים – שילך לסאונה"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התייחס בראיון ל'ערוץ 2', לפרובוקציות של חברי הכנסת מעל בימת המליאה, במיוחד לאחר שהשבוע אזק את עצמו ח"כ מאיר פרוש למיקרופון של דוכן הכנסת כפי שפורסם ב'קוקר' לראשונה, במחאה על החוק לגיוס בני הישיבות שהתקבל בקריאה ראשונה. "ביום הראשון שנבחרתי לתפקיד אמרתי שאלחם בתופעות הללו. אני ממשיך לפעול נגדן אך לצערי יש כמה חברי כנסת סוררים שממשיכים בשלהם. אצלי יהיה כאן פרלמנט ומסכימים איתי רוב חברי הכנסת".

"על חבר הכנסת טיבי, שקרע את הצעת החוק להסדרת התיישבות הבדואים בנגב הוטל כבר עונש", ציין יו"ר הכנסת, "על חבר הכנסת פרוש אני מקווה שיוטל עונש על ידי ועדת האתיקה. שוחחתי עם חברי כנסת בוועדת האתיקה ודנו בעניין של הרחבת השיניים של הוועדה משום שאין לה כלים להתמודד עם המקרים האלה. גם באופוזיציה וגם בקואליציה עוסקים בשינוי המציאות ולא בגימיקים ובהצגות. ככה מניעים את הדברים. מי שרוצה לשפוך מים שילך לסאונה ומי שרוצה לאזוק את עצמו שילך למקום אחר".

נגד שחרור האסירים

במכתב שפרסם הערב ראש הממשלה לאזרחי ישראל הוא מסביר מדוע על ישראל לשחרר אסירים ביטחוניים לקראת חידוש השיחות המדיניות מול הפלסטינים, אך במהלך הימים האחרונים נראה כי צפוי לו קרב קשה מבית. בראיון ל"ערוץ 2", אמר יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין כי הוא מתנגד למהלך: "כל מה שיעניין את הפלסטינים אחרי שנשחרר את האסירים זה עוד מחוות".

"אני מתנגד לשחרור האסירים", הדגיש אדלשטיין, "כדאי לזכור שמדובר ברוצחים הכי אכזריים, אחרי שנשארו בכלא לאחר עסקת טננבאום ושליט. אנחנו צריכים להסתכל למשפחות הנרצחים בעיניים. לא תהיה התקדמות בשיחות לאחר השחרור. על הפלסטינים להוכיח שהמילה 'ויתור' נאמרת גם בערבית".

בנוגע לשאלה האם החלטה על הסכם מדיני מול הפלסטינים צריכה להגיע להכרעת העם אמר יו"ר הכנסת: "לכנסת יש זכות מלאה להחליט בכל נושא. אחרי שההחלטות מקבלות את אישור הכנסת והממשלה יש להביא אותן לעם אם מדובר בנושא דרמטי. אנחנו עד היום זוכרים את טראומת ההתנתקות ולכן אני אומר שעלינו להיות לא רק צודקים אלא גם חכמים. האם מישהו בבחירות של 2003 חשב שתהיה התנתקות?".

אדלשטיין גאה בכך שמנע את ההצבעה על החוק לשוויון בנטל. "יש מספר מאוד מצומצם של נושאים שמסוגלים לגרום לקרע בחברה", אמר יו"ר הכנסת, "מבלי לשים לב אנחנו קורעים את החברה. אני גאה שמנעתי מהקואליציה להעביר את החוק לשוויון בנטל. החוק הזה עושה ההפך ממה שהוא נועד לעשות. צריך לקיים דיון ציבורי רחב ולכן יש ועדה שתדון בנושא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.