לייזר לעיניים: כיצד להיפטר מהמשקפיים בהצלחה

הרצון להיפטר מהמשקפיים ומעדשות המגע מצוי בלבם של רבים, לא לחינם ניתוח לייזר בעיניים נחשב להליך האסתטי הפופולרי ביותר בארץ – מעל למאה אלף הליכים מסוג זה נעשו בארץ בעשור האחרון בישראל. כיום, ועם התפתחות הרפואה האסתטית, ניתן לערוך את הניתוח תוך כדי ההנאה ממחירים נוחים, טכניקת בטוחות וסיכונים מופחתים לצד משך החלמה קצר וכזה שאורך עד שבועיים לרב. תנו לנו להניח ששמעתם על אותו הליך קסם, ואם אתם חושבים לעברו, בהמשך מאמר זה תמצאו את כל המידע הרלוונטי בנושא הניתוח, החל מבדיקת ההתאמה, עלויות ממוצעות ודגשים הנוגעים למשך ההחלמה.

ניתוח לייזר בעיניים – מתחילים עם בדיקת ההתאמה

השלב הראשון טרם הניתוח הוא: לערוך בדיקת התאמה בה מתבצעת בדיקת ראייה, לצד בדיקה של מבנה העין, במטרה לזהות פגמים שעלולים להפריע ולהכשיל את הניתוח. רק כ-70% מן הדורשים לניתוח יימצאו מתאימים לעברו, לרב עקב מספר גבוה או קרנית דקה יתר על המידה (שלא מאפשרת שיוף). אם נמצאתם לא מתאימים במהלך בדיקת ההתאמה, תוכלו לבחור בטכניקות לא ניתוחיות כדוגמת נוירויז'יון (NuroVision) ואורת'ו קיי (Ortho K) על מנת להשיג שיפור בראייתי באמצעים שאינם פולשניים ותוך כדי סיכונים מופחתים באופן משמעותי.

לניתוח, כמו לכל הליך כירורגי, מתלווים סיכונים ותופעות לוואי, גם אם מינוריות, אליהם חשוב להיות מודעים. הקפידו לבצע בחירה מושכלת של מרפאה ושל מנתח מומחה לביצוע ההליך, על ידי התחשבות מספר נקודות שונות; עלויות, ניסיון, חוות דעת ופגישה אישית. חשוב לבחור אך ורק במומחה בעל שם וכזה שמאחוריו מספר מאות הליכים. בנוסף, חשוב לא ללכת שבי אחר מבצעים אטרקטיביים עד כדי חשד וכאלה שעלולים להוליך לביצוע לוקה.

עלויות הניתוח משתנות בהתאם למספר גורמים, והראשי שבהם הוא סוג הטכניקה הנבחרת על ידי רופא העיניים – על פי שקלול נתוניכם האישיים. באופן כללי ניתן לומר כי העלויות נעות בין 6,000 – 12,000 ₪, ולעיתים אף פחות בזכות השתתפות קופת החולים בהליך.

ההליך אורך מספר דקות, ולאחריהן לרב תתבקשו להישאר להשגחה למשך שעה אחת. בימים שלאחר ניתוח לייזר בעיניים, ובמיוחד ביום ההליך, ראייתכם תהיה מטושטשת מאוד  – על כן הקפידו לסדר לעצמכם הסעה חזרה הביתה שכן לא תהיו מסוגלים לנהוג (העיניים רגישות מאוד לאור השמש לאחר ההליך). במרפאה תקבלו הוראות בדבר ההתנהגות הנדרשת במהלך שבועות ההחלמה. תידרשו להזליף מספר פעמים ביום טיפות אנטיביוטיות ותחליפי דמעות על מנת לשמור ככל הניתן על העין ולהקל על תהליך ההבראה. חשוב בנוסף להימנע מחשיפה לשמש בימים הראשונים לניתוח, וכן להמעיט בה ככל הניתן בשבועות לאחריו. לאורך הימים הראשונים לאחר ניתוח לייזר בעיניים תיתכן תחושת עקצוץ וחוסר נעימות, לצד טשטוש ראייה לא מבוטל. על אף העקצוצים החוזרים והנשנים, הקפידו שלא להחדיר אצבעות לעין שכן זהו מקור פוטנציאלי לזיהום.

המאמר מוגש באדיבות אתר eyelaser4u

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.