לילה דרמטי בקלנדיה: החיילים חולצו בשלום

שני חיילים, אחד מהם ללא נשק, שנכנסו בשוגג למחנה הפליטים העוין, חולצו ממנו לאחר חילופי אש כבדים. 5 חיילים נזקקו לטיפול רפואי {המחדל והנס}

אחרי הדרמה הגדולה במחנה הפליטים הולכים ומתבררים פרטים נוספים על מה שאירע בו במהלך הלילה: מפרטי התקרית הביטחונית החמורה שהתרחשה הלילה במחנה הפליטים קלנדיה שמצפון לירושלים עולה כי אחד מחיילי עוקץ שחולצו משם לאחר שנכנסו בשוגג לא היה חמוש, ואילו החייל השני נשא נשק ללא מחסנית. המשמעות של זה היא כי לשניים לא הייתה כל דרך להגן על עצמם במקום.

שני החיילים, המשרתים בתפקידי מנהלה ביחידת "עוקץ", נכנסו הלילה בשוגג עם רכבם הצבאי לתוך מחנה הפליטים והותקפו על ידי המון פלסטיני. כוחות צבא גדולים מאוד שהוזעקו למקום הצליחו לחלץ את השניים ללא פגע, תוך חילופי אש עם חמושים במקום. במהלך הפרות הסדר נפצעו חמישה לוחמי מג"ב וצה"ל, אחד מהם באורח בינוני והשאר באורח קל. כמו כן נהרגו שני פלסטינים בחילופי הירי.

הלוחמים פונו במהלך הלילה לבית החולים הדסה הר הצופים לקבלת טיפול רפואי. מפרטי האירוע עולה כי צעירים פלסטינים הקיפו את הרכב שבו נסעו שני החיילים ויידו לעברם אבנים ובקבוקי תבערה. הרכב עלה באש והשניים הצליחו לחמוק ממנו ולהימלט. במהלך המנוסה הם התפצלו. אחד מהם אותר כשעה לאחר תחילת האירוע והשני אותר כחצי שעה לאחר מכן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.