לילה לבן ומתוח בכנסת: חוק "ההמלצות" לקראת אישור

בכנסת נערכים לקראת לילה מתיש לקראת העלאתו של חוק ההמלצות, שיגיע הערב (שני)להצבעות בקריאה שנייה ושלישית

בכנסת נערכים לקראת לילה מתיש לקראת העלאתו של חוק ההמלצות, שיגיע הערב (שני)להצבעות בקריאה שנייה ושלישית. כל דיוני ועדת הפנים וכן הדיון של ועדת סמים שתוכננו למחר, מבוטלים, בשל דיוני המליאה ב"חוק ההמלצות" שצפויים להימשך לאורך הלילה והיום.

החוק קובע כי המשטרה לא תוכל להמליץ לפרקליטות על כתבי אישום, ובכך להקשות על מערכת המשפט לקבל החלטה בכל מה שנוקע לחקירות נגד בכירים.

צפו בשידור החי


חוקים נוספים שיעלו במהלך הלילה: חוק ירושלים, וחוק של ח"כ אמיר אוחנה שיעניק לשרים למנות לתפקיד היועץ המשפטי למשרדי הממשלה השונים.

בשל דרישת השר כחלון, והחקירות שמתנהלות כעת נגד ראש הממשלה, הוחרג ראש הממשלה מהחוק, עם זאת, כמה ח"כים מסיעת כולנו צפויים להתנגד לחוק. עבור ח"כ אמסלם זה מבחן ראשון בתור יו"ר קואליציה. באם החוק שימנע מהמשטרה לפרסם את המלצותיה קודם החלטת היועץ המשפטי – יעבור את המסוכות זה יהווה הישג כביר עבור היו"ר הטרי. באם החוק לא יעבור, אזי שניתן לומר כי הבחירות מעבר לחלון.

ח"כ יואל חסון כתב בדף הטוויטר שלו כי חוק ההמלצות של נתניהו הוציא עשרות אלפים מהבית ומאות אלפים מדעתם.אנחנו מתחילים בפיליבסטר במליאה לתוך הלילות הקרובים כדי לעצור את החוק. "בואו תשתתפו: תשלחו את המסר שתרצו להעביר לוואטספ במס' טלפון: 054-7709906 ואנחנו נקריא את זה עבורכם במליאה מעל דוכן הנאומים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.