הסלמה בדרום: צה"ל תוקף בתגובה למטחים

לראשונה מאז צוק איתן נורו מטחים לעבר אשקלון, באר גנים, בית הגדי, ונתיבות. צה"ל מסר כי הוא ערוך למגוון תרחישים ונחוש לפעול נגד פעילי הטרור וימשיך לבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל

לאחר יום של הפגזות בלתי פוסקות לעבר ישראל, הלילה נורו מטח עצום של רקטות לעבר ערי הדרום. לראשונה מאז צוק איתן נורו מטחים לעבר אשקלון, באר גנים, בית הגדי, צאלים, ונתיבות. גורם ישראלי בכיר הכחיש את טענות הג'יהאד האיסלאמי ואמר כי אין הסכם הפסקת אש בעזה החל מחצות. כמו כן יש דיווח על תקיפות חיל האוויר ברצועה. כתבנו הצבאי מוסיף כי באיזור הדרום ישנה הרעשה כבדה של מטוסים.

בתום ישיבת ההתייעצות הוחלט שלא להגיע להודנה עם החמאס. צה"ל תוקף ברצועה, במקביל, אזעקות נשמעו לאחר חצות במרכז הנגב, נתיבות ועוד.

דובר צה"ל מוסר כי צה"ל תקף כעת באמצעות מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס כ- 25 יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. בין המטרות נתקפו מחסני רחפנים המיועדים לטרור, מחרטה לייצור רקטות ומנועי רקטות, אמצעי לחימה ימי מתקדם, מתחמים צבאיים, מחנות אימונים ואתרים לייצור אמצעי לחימה.

מדובר בגל תקיפות נוסף של צה"ל כנגד מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס הנושא באחריות לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה ובתוך כך לתקיפות החמורות כנגד אזרחי ישראל.

החמאס בוחר שוב לפעול כנגד האינטרסים של תושבי הרצועה ולאחר שנכשל בהפרות הסדר האלימות לאורך גדר המערכת בוחר לבצע ולאפשר ירי תלול מסלול רחב כנגד אזרחי ישראל.

בצה"ל רואים בחומרה את פעילות הטרור של החמאס וימשיכו לפעול כנגדה באופן עוצמתי וחד. צה״ל ערוך לממש את פעילותו ככל שיידרש ובמגוון רחב של כלים.

צה"ל ערוך למגוון תרחישים ונחוש לפעול נגד פעילי הטרור וימשיך לבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל.

שידור חי מערוץ 2

אזעקות נשמעו גם ביישובים הבאים:  אזור תעשייה נ.ע.מ, קרית חינוך שדות נגב, בני נצרים, נווה , שלומית, אבשלום, דקל, יבול, יתד, פרי גן, שדי אברהם, תלמי יוסף, איזור תעשייה אשקלון, ניר ח"ן, זוהר, יד נתן, כוכב מיכאל, נגבה, נהורה, נוגה, עוצם, שדה יואב, שחר, ברכיה, הודיה, כפר סילבר, משען, ניר ישראל, גבולות, צאלים, ברוש, גבעולים, מלילות, מעגלים, שיבולים, שרשרת, תאשור, תדהר, בית שיקמה, בית שקמה, בת הדר, גיאה, מבקיעים, תלמי יפה, אשבול, זרועה, מבועים, ניר משה, ניר עקיבא, קלחים, שבי דרום, שדה צבי, תלמי ביל"ו, פעמי תש"ז, דורות, רוחמה, חוות שיקמים, ברור חיל, חלץ, שדה דוד, תלמים, גברעם, אורים, פטיש.
(לכיש 246,מרכז הנגב 254,מרכז הנגב, עוטף עזה 238,לכיש 247,לכיש 249,לכיש 248,מרכז הנגב 257,מרכז הנגב 255,לכיש 250,מרכז הנגב 253,מרכז הנגב 252,לכיש, עוטף עזה 251,מרכז הנגב 256)

במקביל; ישנם ‏דיווחים ערביים בדקות האחרונות לפיהם המגעים של חמאס עם מצרים הביאו להסכמה להחזרת השקט.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.