עשרות עצורים בפינוי מבנים בבית אל(וידאו)

כוחות גדולים של יס"מ פשטו הלילה על בניני דריינוף בבית אל ופינו מאות צעירים שהתבצרו בהם. 50 פעילים נעצרו במהלך העימותים

קרב בבית אל: מאות שוטרי יס"מ הגיעו הלילה לבנייני דריינוף – בניינים המיועדים להריסה ע"פ פסיקת בג"צ, היות והם בנויים על שטח פלסטיני פרטי – בבית אל והשתלטו עליהם לאחר שבג"ץ הוציא צו מניעה והורה להפסיק את המשך העבודות במקום.

מאות צעירים התבצרו בתוך הבניינים והתעמתו עם השוטרים. לטענת ארגון חוננו, 50 עוכבו לחקירה והועלו לאוטובוס על-ידי שוטרים. מהארגון נמסר כי עדיין לא ברור אם העשרות ייעצרו לאחר שיגיעו לתחנת משטרה.

בוידאו: העימותים בבית אל

(באדיבות רשת)

בסך הכול פינו הכוחות כ-200 צעירים שהתבצרו בבית אל. כוחות היס"מ השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות נגד המתנחלים.

בבית אל טוענים כי השוטרים הפעילו נגד המתבצרים אלימות רבה. בנוסף נטען כי השוטרים השתמשו בגז פלפל שרוסס לתוך הבניינים כדי לפזר את המפגינים. האזור הוכרז כשטח צבאי סגור וכוח מג"ב הוצב במתחם המבנים כדי למנוע חזרה של הצעירים אליהם ולאפשר את השלמת הפינוי ללא חיכוכים.

כמו כן, כ-250 בני אדם הגיעו הלילה לחורבות ההתנחלות שא-נור בצפון השומרון שפונתה במהלך ההתנתקות במטרה ליישבה מחדש.

בצה"ל מסבירים את עיתוי הפינוי בחשש שהריסת המבנים תצא משליטה ועל כן נשלחו כוחות להשתלט עליהם הלילה. עם זאת אין בכוונת הצבא להרוס את המבנים באופן מיידי.

כזכור, בשבועות האחרונים פועל שר הביטחון משה (בוגי) יעלון על מנת להכשיר את המבנים ולהביא לביטולה של פסיקת בג"ץ. המינהל האזרחי נתן היתר למבנים בדיון בהול ביום רביעי האחרון. היום אמור הקבלן לעתור לבג"ץ בבקשה לבטל את ההריסה לאור ההיתר שניתן. המדינה צפוה להצטרף לעמדה זו.

משפטנים מעריכים כי ייתכן שפינוי המבנים הלילה מהמתבצרים בהם יסייע לעתירת הקבלן, משום שאכלוס המבנים בצעירים בעת בנייתם הפר את צו בג"ץ שאסר זאת. כעת תוכל המדינה לטעון כי היא אוכפת את הצו השיפוטי.

בתוך כך, כ-250 בני אדם הגיעו הלילה לחורבות היישוב שא-נור בצפון השומרון שפונתה במהלך ההתנתקות במטרה ליישבו מחדש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.