לקראת התלקחות? מטחי רקטות בדרום, הרוג בתקיפות צה"ל ברצועה

לקראת התלקחות בדרום? 14 רקטות נורו מרצועת עזה לשטח ישראל במהלך הלילה והבוקר, בתגובה תקף צה"ל מספר פעמים ברצועה. לראשונה מאז 'עמוד ענן': חמאס מעורב בירי

הירי מעזה אל עבר ישובי צפון הנגב לא פוסק: 14 רקטות קסאם התפוצצו הלילה ולפנות בוקר (יום ב') בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. התקפת הירי החריפה ביותר היתה בסביבות השעה 7:00 כאשר התפוצצו עשר רקטות בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מוקדם יותר הלילה התפוצצו שלוש רקטות בשטחים פתוחים במועצה, גם כן ללא נפגעים או נזק.

הלימודים במועצה האזורית אשכול יתקיימו כסדרם למרות ירי הרקטות הנרחב בימים האחרונים. רכזי הביטחון ילוו את הסעות התלמידים.

ראש המועצה האזורית אשכול חיים ילין אמר: "ההרתעה שממנה נהנינו מאז מבצע עמוד ענן מתפוגגת. לממשלת ישראל יש שתי זרועות, מדינית וצבאית, והיא חייבת להשתמש בהן בתבונה כדי להחזיר את השקט לעוטף עזה".

בתגובה לירי תקף צה"ל חוליית מחבלים שעמדה לשגר רקטה ממזרח לחאן יונס. בפעולה נהרג מוחמד זאייד עביד, שלפי הפלסטינים הוא איש הזרוע הצבאית של חמאס. כמו כן נפצעו מספר פעילים נוספים. אם החולייה אכן התכוונה לשגר רקטות כפי שטוענים בצה"ל ובשב"כ, הרי שמדובר על ירי ראשון מאז מבצע "עמוד ענן" שמבוצע על ידי חולייה של הזרוע הצבאית של חמאס.

F090115NS18

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.