לילה של הפסקות חשמל באזור המרכז

למרות ההצהרות המוקדמות, הפסקות החשמל שוב היכו אמש במרכז ובתים ברחובות רבים נותרו ללא חימום ותאורה {ערוכים לסופה?}

לילה חשוך וקר עבר על אלפי בתים באזור המרכז: למרות ההצהרות – יש שיאמרו היהירות – מכיוונם של בכירי חברת החשמל על "היערכות הרמטית לסופה והפקת לקחי העבר", שוב נרשמו הפסקות חשמל במהלך הלילה באזורים רבים בגוש דן.

בתים רבים בבני ברק, תל אביב, רמת גן וגבעתיים נותרו במשך שעות ארוכות ללא חשמל וחימום בשל הפסקות חשמל חוזרות ונשנות.

יהודה, תושב בני ברק ואב לשישה ילדים, מספר: "סמוך לשעה 22:00 נפל לפתע החשמל בכל הבנין. לא היה חימום ולא תאורה, כלום…נאלצנו לאלתר עם נרות וגז, אבל היו אנשים שגם את זה לא היה להם. התכרבלנו בסמיכות ושכבות רבות והמתנו שעות רבות עד שהתקלה טופלה".

"צריך להבין שבבנין הזה מתגוררים ילדים רבים, מה שהופך את היעדר החימום למסוכן הרבה יותר", מוסיף יהודה.

נחמה, תושבת בני ברק כבת 60, אומרת בזעם: "אין לי בעיה עם זה שהחשמל נופל, קורה. הבעיה שלי היא עם ההצהרות המוקדמות שהטעו אותנו. הם דיברו בביטחון חק כל כך שלא נערכנו לכלום".

נחמה מספרת כי גם בבית של בנה, לו מספר ילדים קטנים, נותרו ללא חשמל במשך שעות ארוכות. "אני קצת מרגישה אשמה שהרגעתי את הכלה שלי מראש ואמרתי לה שלא צפויות הפסקות חשמל", היא מוסיפה בחיוך.

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "חברת החשמל נערכה לאירועי מזג האוויר ע"י תגבור צוותי השטח שלה ומענה במוקד השירות 103. כמו כן, הועברו גנרטורים לישובים מבודדים ורחוקים.
חברת החשמל הסבירה לציבור כי רשת החשמל רגישה לפגעי מזג האוויר וכי לא קיים מצב של "אפס תקלות".

גם במסגרת הפרסומים בכלל כלי התקשורת הושם דגש על הצורך בהיערכות הציבור ע"י הצטיידות בתאורת חירום, שמיכות חמות ומטענים למכשירים ניידים.

הפרעת החשמל אמש נמשכה בין 20 דקות לשעה, למרות שמדובר באירוע חשמלי מורכב. צר לנו על חוסר הנעימות, בכל מקרה, לא מוכרת לנו הפרעה של שעות ממושכות בבני ברק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.