לילה של מעצרים בגדה, ליברמן: "לא נאפשר יותר שחרור מחבלים"

60 שעות לחטיפה: עשרות מבוקשים נעצרו הלילה ביו"ש, סגר כללי הוטל על חברון וכוחות גדולים של צה"ל ממשיכים לפעול בעיר. בתוך כך, שר החוץ, אביגדור ליברמן, מתחייב: "לא נצביע יותר בעד שחרור מחבלים"

החטיפה בגוש עציון: כוחות צה"ל ממשיכים לפעול בשעות אלו כדי להגיע אל הנערים החטופים. במהלך הלילה עצרו כוחות מיוחדים עשרות אנשי חמאס, כולל מהדרג הפוליטי הבכיר של הארגון, ביניהם: שרים וחברי פרלמנט לשעבר.

בתוך כך, שר החוץ אביגדור ליברמן, אומר הבוקר כי בעקבות החטיפה הוא "למד את הלקח" בכל הקשור לשחרור מחבלים. בראיון לרשת ב של קול-ישראל אמר ליברמן: "לא יהיו יותר שום שחרורים של אותם מחבלים פלסטינים שיושבים בכלא הישראלי – לא בדרך של מחווה ולא בשום דרך אחרת".

כאמור, עשרות פעילי חמאס נעצרו הלילה בגדה. כוחות צה"ל רבים פעלו הלילה בכל רחבי הגדה המערבית ועצרו עשרות פעילי חמאס. למעלה מ-80 פעילים, כולל אנשי הדרג הפוליטי של הארגון, נעצרו במסגרת הפעולות שנועדו להביא לשחרור שלושת הנערים החטופים.

עם זאת, גורם בצה"ל הבהיר כי מעצרם של פעילי הארגון לא אומר בהכרח כי חמאס הוא שעומד מאחורי חטיפתם של גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח בלילה שבין יום חמישי לשישי. המעצרים עברו בשקט יחסי למעט מספר אירועים של השלכת אבנים ומטעני צינור.

בנוסף, הטיל שר הביטחון משה (בוגי) יעלון סגר על כל נפת חברון, מבית לחם ודרומה. כמו כן הוטל סגר על רצועת עזה וגם הגבלות במעבר אלנבי לירדן על מנת להקשות על ניסיון פוטנציאלי של החוטפים להעביר את הנערים מחוץ לגדה.

כלי תקשורת פלסטינים, המזוהים עם חמאס, דיווחו כי כוחות של צה"ל נכנסו למאות בתים בחברון, ג'נין, רמאללה וערים נוספות ברחבי הגדה. על פי הדיווח הפלסטיני נעצרו מספר בכירים בארגון, ביניהם גם חסן יוסף שנחשב לאחד מבכירי חמאס בגדה.

במקביל, במהלך הלילה ביצעו כוחות של חיל האוויר מספר תקיפות ברצועת עזה. על פי דיווחים של הפלסטינים הדי פיצוץ עזים נשמעו בכל רחבי הרצועה ומספר מטרות שונות הופצצו על ידי מטוסי צה"ל. הפלסטינים דיווחו על שני בני אדם שנפצעו באורח קל בתקיפות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.