לילה של עימותים סוערים: 27 עצורים בירושלים ובית שמש

בשל מעצרם של 3 עריקים חרדים, מאות הפגינו בירושלים ובית שמש במספר מוקדים, במהלך הפרות הסדר עצרה המשטרה 27 חשודים. צפו בתיעוד.

לילה של עימותים בשכונות החרדיות בירושלים ובבית שמש: מאות הפגינו בירושלים ובבית שמש במחאה על מעצרם של 3 העריקים החרדים. במהלך העימותים ניסו כוחות המשטרה לפזר את המפגינים באמצעות מכטזית שלא הצליחה להכניע את המפגינים – שנותרו במוקדי ההפגנות עד השעות הקטנות של הלילה.

במהלך הלילה נמשכו הפרות הסדר של החרדים והתמקדו בעיקר באזור כיכר השבת , כביש בר אילן ובבית שמש.

3 שוטרים נפגעו מידויי אבנים וחפצים שהושלכו לעברם ומתקיפות החרדים.טופלו במקום.

לטענת המשטרה, במהלך ההפגנות ניסו מפירי הסדר לחסום כבישים , למנוע נסיעת כלי רכב ואוטובוסים לאורך הצירים, כל זאת תוך שהם מיידים אבנים וחפצים לעבר השוטרים.

השוטרים שהיו ערוכים בשטח פעלו בנחישות תוך שמגיבים מיידית לכל נסיון לחסום כבישים ולפגוע בעוברי אורח ומשתמשי הדרך.

במהלך הפרות הסדר עצרה המשטרה 27 חשודים (2 מהם בבית שמש) שנחקרו ,בין היתר, בגין הפרת הסדר הציבורי, חסימת כבישים ותקיפת שוטרים. כלל החשודים יובאו היום בפני בית המשפט לדיון בעניינם.

ברח' מאה שערים נופצה שימשת ניידת שהוזעקה למקום בשל דיווח שהתקבל אודות חפץ חשוד. המשטרה פתחה בחקירה.

"ברחוב שרי ישראל כמה עשרות חרדים חוסמים את הכביש לסירוגין", נמסר מהמשטרה – שעדכנה כי צומת רחוב שמואל הנביא נחסם לתנועה לסרוגין. "המשטרה ערוכה בכלל מוקדי הפרות הסדר ופועלת בנחישות ובאפס סובלנות כנגד כל נסיון להפר את הסדר הציבורי, לסכן עוברי אורח ואת משתמשי הדרך ולשבש את שגרת חיי תושבי העיר".

נהג אוטובוס של אגד  הותקף הלילה ברחוב נחל דולב ונהר הירדן בבית שמש, סיפר לחדשות 2 Online כי תקפו אותו מאות חרדים: "יש הפגנות של החרדים בשדרות נהר הירדן פינת רבי יהודה הנשיא. אני עכשיו יוצא משם, היו עושים לי לינץ' לאוטובוס".

"היו שם שני אנשים שכמעט דרסו אותם, ערב רב של אנשים. המשטרה לא באה!", זעם הנהג.

צפו בתיעוד של פלאש 90

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.