"ליל הבדולח" של הרפורומים בארה"ב

הרב בני לאו מפרסם פוסט בפייסבוק שבו הוא מתאר את תחושת האבל במחנה הרפורמי בבחירות בארה"ב. { "אחי הרפורמי בכה מעומק נשמתו"}

הרב בני לאו  מפרסם פוסט בפייסבוק שבו הוא מתאר את תחושת האבל במחנה הרפורמי  בבחירות בארה"ב.  "כמו ישראלי ממוצע התעוררתי ליום רביעי עם קולות רועמים של מהפכה באמריקה", פתח הרב לאו,  "לא חוויתי את הדרמה הזו אלא התבוננתי בה כמשקיף מן הצד. שמעתי את הפרשנים המנסים לבדוק מה תרוויח ישראל מהשינוי ופחות מה עובר על אמריקה".

"ואז הגיע הטלפון מאחי הצעיר, עמיחי, ואוזני החלו לשמוע קול שסדק בתוכי את חומת הריחוק והזרות. עמיחי בכה מעומק נשמתו", הוא כותב, וממחיש, "כדי להבין את החוויה שלו אשרטט כמה קווים לדמותו. הוא אזרח ארה״ב, בוגר בית הספר לרבנים של התנועה הקונסרבטיבית, רב של קהילה ניסיונית ליברלית במנהטן ואבא לשלשה ילדים בהורות משותפת עם זוג נשים לסביות".

הרב לאו מתאר את המניעים של אחיו הרפרומי לירידה מהארץ,  "הירידה שלו לאמריקה נבעה מהאמונה בחברת המהגרים שמעודדת ומחזקת את ערך השוויון בין כל בני האדם. עמיחי איש אוהב אדם וחותר בכל כוחו להכלה ללא גבול (לידו אני איש מצומצם ופרטיקולרי).

"הוא התעורר לבוקר של אמריקה אחרת. חש שהיא הסירה מעל פניה את מסווה הפוליטיקלי קורקט ובעטה בו ובחבריו בעיטה קשה ומכאיבה", מספר הרב לאו  הוא עמד אתמול בערב, בין רביעי לחמישי, עם קהילתו, וציין את ליל הבדולח של נובמבר 38. בחוויה שלו הוא וחבריו בקהילה הגאה ובקהילות המהגרים נמצאים על סף תהום השנאה העלולה להבעיר עליהם את הבית החדש שאימץ אותו".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "הורות משותפת עם שני לסביות" – קודם כל הייתי מתבייש באח כזה ולא מפרסם את העובדה הזו מעל כל אתר ובמה. דבר נוסף, לא מובן כיצד אתר המתיימר להיות "חרדי" או "דתי" מזכיר או מביא מושגים כאלו הפוגעים בקדושת היהדות??!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. למה אנחנו צריכים לקרא מה אמר הטינוםת הזאת באתר שמתימר להיות דתי?

  יוסלה |
  הגב
 3. האנשים האלו מאד חולים ומאד טיפשים, מה לעשות – הם לא מבינים שאילו קלינטון היתה נבחרת, היא היתה מדרדרת את ארה"ב אל עבר פי תהום.

  מיכל |
  הגב