ליל התקיפות: גורם בכיר בחיל האוויר חושף פרטים חדשים

גורם בכיר בחה״א חושף לפני זמן קצר כי כבר מלפני מספר ימים חה"א וצהל ערוך ממידע מודיעיני לאפשרות של תקיפה של כוח קודס האירני משטח סוריה לעבר ישראל. ועוד פרטים חדשים

גורם בכיר בחה״א חושף לפני זמן קצר כי כבר מלפני מספר ימים חה"א וצהל ערוך ממידע מודיעיני לאפשרות של תקיפה של כוח קודס האירני משטח סוריה לעבר ישראל.

"שלשום סיכלנו מתקפה כזו כבר לאחר שהאישורים שלה ניתנו", הוא אומר. "המשגר נתקף באמצעות סגירת מעגל מודיעינית מבצעית. משגר שנמצא על משאית, בעבודת מודיעין מרשימה הצלחנו לסכל את התוכנית לפני שיצאה לפועל". הנסיון שלהם היום לרמת הגולן- תכננו אותו כבר שלשום אבל סיכלנו.

"אתמול", מספר אותו גורם, "הלילה, אחרי חצות כתגובה לשיגור לעבר רמת הגולן חה״א פעל בסוריה יחד עם פיקוד צפון בצורה נרחבת מאד.
המבצע הגדול ביותר מאז 74 שנה לאחר יום כיפור. תוך פחות משעתיים נתקפו עשרות מטרות איראניות בסוריה של כוח קודס ביניהם המשגר ששיגר לעבר רמת הגולן. הצלחנו גם עליו לסגור מעגל.

על המטרות שהותקפו הוא אומר: "אתרי מודיעין, אתרי אחזקת נשק, עמדות תצפית, אתרי לוגיסטיקה, סביב דמשק, גם בדרום המדינה וקצת צפונית.
תו״כ התקיפה למעשה שוגרו לעבר מטוסנו עשרות רבות של טק״א מכל הסוגים, כל סוללה שירתה הושמדה תו״כ נסיונות השיגור. חלק מהן הן סוללות sa5 sa2 sa17 sa22 .

"מעבר לכך", מדגיש אותו גורם, "חוזר לגבי המטח עצמו, נסיון השיגור לעבר רמה״ג- מערך ההגנה שלנו היה ערוך מזה מספר שבועות בכל הארץ לכל תרחיש, גם ברמה"ג, יירט את הרקטות הרלוונטיות שאימו על ישראל בהצלחה, מתחקיר ראשוני פעל פעולה מוצלחת. מערך ההגנה שלנו כולל גם אנשי סדיר וגם מילואים, ערוכים וממשיכים להיות בכוננות גבוהה מול כל התרחישים.
התגובה שהגבנו לאחר השיגור שלא ככ הצליח להם היתה תקיפה נרחבת כי כולנו מבינים את החומרה שיש נסיון מתוכנן מראש של אירנים משטח סוריה להפר את הריבונות שלנו. מהלך מדאיג וחמור למרות שהצלחנו לסכל.

"מילה לגבי סוריה", יש לאותו גורם לומר. "סוריה מזמן זה לא רק פועל יוצא של האירוע שבו נפגע לנו מטוס. מזה זמן פועלים במרחב הזה, ולמעשה הזהרנו את הסורים ודואגים להבהיר להם כל פעם שנמשיך לפעול מול אירנים מתוך שטחם. לא ניתן לזה לקרות.

מבחינת הרוסים תאמנו במנגנון תיאום שעובד מבחינת מניעת החיכוך. הודענו להם מראש שנפעל ואכן המנגנון עבד ושימרנו חופש פעולה. ההקשר של התיאום האווירי, שלא יווצר מצב שאנחנו איתם באותו איזור אוירי. מוודאים בכל מטרה כמובן שאין שם רוסים, אבל לא מעדכנים אותם במטרות.
עם האמריקאים הינו כמובן מתואמים בצורה מלאה.

"אנחנו בחה"א", ממשיך הקצין "נערכים לכל התפתחות ותרחיש בכל הגזרות. גם בגזרות אחרות, חיזבאללה בלבנון, דרומה אל מול הארועים שקורים בימי שישי, וגם אל מול לוח האירועים השנתי שטומן בתקופה הקרובה אירועים רגישים.

ממשיכים להעמיק ולתחקר, פעילות מוצלחת אבל יש מה לתחקר. השתמשנו בעשרות רבות של פצצות.
תנאי מזג אויר מגבילים, לילה, תמונה אוירית שמיים עמוסים, דרש מאיתנו תכנון וסנכרון, כל זה כשעשרות טילים משודרים לעברנו – סה"כ הלוחמים שלנו התכוננו והיו ערוכים וזה עבד היטב.

"גם עכשיו לכוחות קודס בסוריה יש עדיין יכולות לשגר לעברנו תמ״ס מסוגים שונים ולכן ממשיכים להיות ערוכים" הוא אומר. כל עוד הסורים משגרים עלינו טקא הם הופכים למטרות עבורינו.
תקפנו את מה שמאיים עלינו. למרות ההצלחה של היום מתייחסים לאויבים במלוא הרצינות. מתחקרים לעומק כדי להפיק לקחים בהמשך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.