בדרך לכותל: 2 נפצעו בפיגוע דקירה

שני צעירים יהודים נדקרו בליל שבועות בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים ונפצעו באורח קל וקל עד בינוני. המחבל נעצר

שני צעירים יהודים נדקרו אמש ליל שבועות בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים ונפצעו באורח קל וקל עד בינוני. חשוד במעשה, צעיר פלסטיני תושב העיר העתיקה, נמלט מהזירה ונעצר זמן קצר לאחר מכן על ידי כוחות הביטחון.

שני היהודים, בני 15 ו-18, הלכו ברחוב הבד לכיוון הכותל המערבי ונדקרו סמוך לשער שכם. החשוד בדקירה נמלט כאמור מהמקום, אז החלו כוחות הביטחון בסריקות נרחבות באזור. כעבור זמן קצר, בעזרת שימוש במצלמות האבטחה שבעיר העתיקה, זוהה החשוד והכוחות עצרו אותו מיד עם הגיעו לביתו. הוא הועבר לחקירה במשטרת מרחב דוד ובחיפוש שנערך ליד ביתו נמצאו סכין וממצאים נוספים הקושרים אותו לאירוע.

צוותי מד"א שהגיעו למקום העניקו לנערים טיפול רפואי ראשוני ופינו אותם במצב יציב לבית החולים הדסה עין כרם כשהם במצב בינוני וסובלים מפצעי דקירה בפלג גופם העליון.

הנערים עשו את דרכם לכותל לצורך "תיקון ליל שבועות" שהתקיים בכותל והסתיים בתפילה המונית ברחבת הכותל.

פרמדיקית מד"א אלומה סימון שטיפלה בנערים סיפרה "כשהגענו למקום ראינו קבוצה גדולה של צעירים שהיו בדרכם לכותל. על המדרכה ישבו שני נערים בני 17 במרחק של מטרים ספורים אחד מהשני. הם היו בהכרה מלאה וסבלו מפצעי דקירה בפלג גופם העליון. הענקנו להם טיפול ראשוני בשטח ופינינו אותם בשתי ניידות טיפול נמרץ לבית החולים כשמצבם מוגדר בינוני ויציב".

ברגע שהתקבל הדיווח על אירוע הפגיעה החלו שוטרי מרחב דוד, מג"ב ויס"מ בחיפושים נרחבים אחריו.

בנוסף, במרכז האבטחה של הכותל החלו לסרוק את המצלמות באזור האירוע וזיהו את החשוד. אחראי המשמרת במרכז האבטחה הכווין את כוחות הסיור שעצרו את החשוד מיד כשהגיע לביתו.

מהראן סרחאן, אחראי המשמרת סיפר: ״מיד כשהתקבל דיווח על דקירה ברחוב הבד, התחלתי לסרוק את המצלמות, זיהיתי את האירוע והחשוד והכוונתי את הכוחות עד למעצרו״.

בחיפוש שנערך ליד ביתו של החשוד נתפסו הסכין וממצאים נוספים הקושרים אותו לאירוע. החשוד הועבר לחקירה במרחב דוד לבירור נסיבות האירוע.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.