ליל שימורים בקבוצת הוואטסאפ: גילה שאחיו נהרג

עולמו ישל שראל טוויטו כמעט חרב עליו כאשר נודע לו כי אחיו של  אלחנן בן ה-24 נהרג בתאונת דרכים בכביש 90 , למרבה הצער הבשורה המרה הגיעה באמצעות בקבוצת ווטסאפ.

ליל שימורים עבר אמש על העיתונאים החרדים, כאשר נודע על התאונה הקשה, החלו נפוצו שמועות בקבוצות ווטסאפ שונות  על ההרוג בתאונה.  מין טוטו- לוטו, שמו של ראש ישיבה בירושלים שנם את שנתו בנעימים התפרסם ברחבי הרשת כאילו נהרג בתאונה. אולם דקות לאחר מכן פורסמה תמונת רכבו של אותו ראש הישיבה חונה ליד ביתו: הבינו כי חלה טעות.

IMG-20140427-WA0082 IMG-20140427-WA0023

מעט לאחר השעה 1:00 בלילה הופץ שם נוסף בכמה קבוצות באפליקצייה. "הוא התקשר אליי", סיפר מנדי ריזל, כתב ב"קול ברמה" ותושב העיר שדרות, מקום מגוריו של ההרוג. "הבנתי מיד מה הוא רוצה. בתחילת השיחה הוא אמר לי: 'מסתובבת שמועה בווטסאפ שאח שלי נהרג', וביקש ממני לדעת אם היא נכונה".

IMG-20140427-WA0083

ריזל השיב לו כי "הסתובבו כמה שמות, אין לי מושג". לאחר שיצאה הודעה רשמית, ריזל  יצא לעבר ביתו של האח. "הוא נראה כעוס, בהלם ובסוג של איבוד עשתונות. הוא סירב להאמין איך כולם ידעו שאחיו נהרג, ורק הוא נע בחוסר ודאות באשר למצבו של אחיו", סיפר ריזל.

ישר

מני גירא  מקו החשיפות הסביר  לוואלה כי הטירוף סביב הפצת המידע הזה דורש מחקר מעמיק, וכי הוא בטוח שיש לזה קשר אדוק לחברה החרדית. התחושה שכולם הם בני משפחה אחת גורמת לכך שכולם רוצים לדעת כמה שיותר מהר במי מדובר", הסביר. "זה בא ממקום טוב, אך לעתים גורם לנזקים גדולים".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.