לימודי ביולוגיה- קרש קפיצה לאינספור עבודות

העולם מתפתח ונשען יותר ויותר על הטכנלוגיה בתחומים רבים, כולל תחומי התקשורת, הכלכלה, הרפואה ועוד. נראה כי בשנים האחרונות המדינה מעודדת פריצת גבולות ושילוב של חרדים במקצועות חילוניים לכאורה שיש בהם אתגר אינטלקטואלי מחד ושכר גבוה מאידך. קיימות כיום תכניות שונות המעודדות לימודי תואר ראשון בתחומים שונים. המדינה השכילה להבין כי נדרשת פריצת גבולות ולא חיזוק והגבהה שלהם ולכן מציעה בשעה טובה דרכי גישה וחיבור בין שני עולמות. כעת, כאשר הגישה היא כזו, בהחלט כדאי לעלות על הגל. הדבר יתרום לכולם.

ביולוגיה- האם ישנה סתירה ביחס לדת?

לכאורה, יתכן כי מקצוע הביולוגיה יסתור לפחות חלק מהדברים אשר אותם למדתם ובהם אתם מאמינים. עם זאת, כולנו הולכים לרופא כאשר אנו חולים ונותנים לילד אי אלו תרופות על מנת להוריד את החום, להפחית את הנזלת והשיעול או לסייע בעת צמיחת השיניים. כל התרופות וכל השירותים הרפואיים אותם מקבלים אנו וילדינו מושתת על הביולוגיה ועל המחקרים בתחום.

החיים בעידן המודרני מאפשרים את הגישה של איש באמונתו יחיה יחד עם היפתחות לאמונות ולדרכים אחרות אשר בהחלט מסייעות גם לנו במצבים מסויימים. יש גם לשער שאם הביולוגיה והמדע לא היו אמורים להתגלות הם לא היו מתגלים וככל שניכנס לעולם זה נוכל ללמוד דברים נוספים אשר יעשירו את עולמנו וכמובן יאפשרו לנו להשתלב בעבודות מבוקשות ביותר בעזרתן נוכל לכלכל את משפחתנו ולהרשות לעצמנו יותר ממה שיכולנו עד כה.

איפה לומדים?

ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון בביולוגיה באוניברסיטאות המובילות כמו גם במכללות נחשבות, בהן הלימודים הם בדגש של מחקר או של חינוך (כגון זו). לגבי השתלבותם של חרדים במוסדות אלה, הרי שבחלק מהמוסדות ישנה "הנגשה" והתאמה של מערך הלימודים לציבור החרדי. בחלק מהמוסדות מתקיימת הפרדה בין גברים לנשים, הפסקות לתפילה והתחשבות ניכרת באורך החיים הדתי.

ניתן ללמוד ביולוגיה במוסדות אשר יש להם שלוחה חרדית או מסלולים מיוחדים לחרדים והן נמצאות בישובים חרדים ובערים, בהן ישנו אחוז חרדים גבוה כמו ירושלים. לדוגמה, אחד המסלולים מיועד לנשים הוא הוראת הביולוגיה. באמצעות מסלול זה מקבלת האישה תואר ראשון בביולוגיה וגם תעודת הוראה. בהמשך תוכל להחליט האם ברצונה להמשיך עם ההוראה או לחילופין להמשיך לתארים מתקדמים יותר ולעסוק במחקר.

לימודי ביולוגיה היא פתיחת דלת לקריירות שונות לחלוטין

תואר ראשון בביולוגיה הוא שער הכניסה לעולם של המדעים והקריירה במדעים. אחריהם יהיה ניתן להתמקד בתחומים שונים בתוך הביו-טק (תעשיית ההייטק המתבססת על מחקרים בביולוגיה) אקולוגיה וסביבה, ביולוגיה מולקולרית, ביוכימיה, חקר הסרטן ומחלות אחרות, חקר המוח והרשימה עוד ארוכה. כל סטודנט יוכל בהמשך להתוות את הדרך שלו על פי כישוריו וסוג העבודה בה הוא מעוניין- האם ברצונו בעבודת מעבדה, האם עבודת מחקר או האם רצונו הוא בעבודת שטח בה יצטרך בעיקר לעבוד בשדה ולא במעבדה או בין כתלי המוסד האקדמי. אפילו יוכל להחליט האם הוא מעוניין בעבודה ביבשה או בים.

כולנו אנשים שונים והביולוגיה היא תחום רחב ביותר. ממש כמו מארג החיים היא מתפרשת על פני שטח רחב. ישנו בהחלט קשר בין הגורמים השונים אולם כל גורם בפני עצמו הוא עולם ומלואו. זהו אחד היתרונות של לימודי הביולוגיה. כבר במהלכם תוכלו לראות מהם התחומים האהובים ומדברים אליכם ביותר ולהתכוונן אליהם.

אין ספק כי על מנת להפוך את הביולוגיה למקצוע יש לעשות סוויץ' מסויים בראש. עם זאת, הביולוגיה, תורת החיים, טומנת בחובה מידע רב אודות החיים- גם אם התיאוריה שונה לחלוטין ממה שהכרתם עד כה. לימודים אלה גם מאפשרים לכם להיות חלק מהידע אותו צובר העולם אט אט, ידע שעם הזמן נעשה בו עוד שימוש. ידע רב זה מסייע לאיכות חיים גבוהה יותר ולחיים ארוכים ומלאים יותר. אנו בטוחים כי אם תהיו חלק מתהליך זה תהיו מסופקים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.