לימוזינות והנהגה חדשה: כך התקבלו 63 אסירי 'הפלג'

אלפים הגיעו הערב (חול המועד) להשתתף בתהלוכת ענק בירושלים לכבודם של 63 אסירי עולם התורה ששהו בכלא הצבאי במהלך החורף האחרון לתקופות מאסר ממושכות, באירוע נערך מעמד הכתרה למנהיגי הפלג

הישג לפלג: כחודש וקצת לאחר פטירתו של מרן הגר"ש אוירבך,  הפלג הירושלמי מראה שהוא כאן להישאר. אלפים הגיעו הערב(חול המועד) להשתתף בתהלוכת ענק בירושלים לכבודם של 63 אסירי עולם התורה ששהו בכלא הצבאי במהלך החורף האחרון לתקופות מאסר ממושכות.


התהלוכה התקיימה כאות הזדהות עם אסיר עולם התורה אהרון ביאלה, התהלוכה יצאה בשעה 16:00 מכלא 4 – שער ירושלים.

האירוע גם ציון דרך להנהגה החדשה של הפלג הירושלמי, הגאב"ד הגר"צ פרידמן שהתכבד לנאום ראשון  זכה לתואר מרן הגאב"ד. והגאון רבי ברוך שמואל דויטש כובד בתואר מרן ראש הישיבה.

 

12 לימוזינות ורכבי פאר הובילו את אסירי עולם התורה על כביש מס' 1 – דרך הכניסה לירושלים, גשר המיתרים, ועד למקום התאספות ההמונים ברחוב בר אילן.

בירושלים קיבלו האלפים את פניהם של אסירי עולם התורה בשירה וריקודים – על פני הרחובות בר אילן ומנחת יצחק.

התהלוכה בירושלים נעה על רחוב בר אילן עד לצומת בר אילן / שמואל הנביא (צומת מרן), שם יתקיים מעמד הסיום על מסכתות הש"ס שנלמדו בין כתלי הכלא הצבאי. בתהלוכה השתתף ראש העיר ברקת שמתמודד בליכוד.

מהוועדה להצלת עולם התורה נמסר: הציבור החרדי מוקיר ומעריץ את גיבוריו – שמסרו את נפשם כפשוטו כדי למחוק את חוק הגיוס שהפיל חללים רבים מעולם התורה – ולהפוך אותה לאות מתה בספר החוקים. נקרא לשלטונות להתחיל להפנים כי הציבור החרדי לא עושה שקר בנפשו ולא מתפשר. לא ניתן לחבורה שמגדירה את עצמה כשלוחיהם של הציבור החרדי להמשיך במכירת החיסול של עולם התורה. גיבורנו הם אותם צעירים שעומדים מולם עם אמת יוקדת ללא חת ומכריזים כי "זאת התורה לא תהא מוחלפת".

צילומים: יא,  כהן

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.