לימור לבנת מדברת: "יש גורמים בליכוד שאינם לרוחי"

השרה הפורשת לימור לבנת מכחישה את השמועות סביב המניעים לפרישתה ואומרת כי תחושת המיצוי היא שהובילה אותה למהלך. עם זאת, בריאיון למהדורה המרכזית הודתה השרה הפורשת כי גישות שונות בליכוד כבר אינן לרוחה וכי מתנגדיה מפיצים שמועות ולפיהן לא הייתה מצליחה להתברג ברשימת המפלגה לכנסת

השרה הפורשת לימור לבנת מתייחסת הערב (שני) לסיבות שהנחו אותה בהחלטתה לעזוב את החיים הפוליטיים ומודה כי גורמים שונים בליכוד אינם לרוחה. בריאיון למהדורה המרכזית דחתה השרה את הטענות כי הודעתה באה על רקע כישלונה הצפוי להתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת ה-20.

חרף השמועות סביב החלטתה לפרוש מהחיים הפוליטיים, מתעקשת השרה לימור לבנת לעטוף את המהלך כתוצר של מיצוי טבעי. בריאיון שהעניקה למהדורה המרכזית נימקה לבנת את החלטתה, כשבין השאר רמזה על כך שהליכוד שינה את פניו. "זה לא סוד שגורמים שונים ודעות שונות בליכוד אינם לרוחי", אמרה. "לא קרה דבר מסוים, אלא החלטה שהבשילה בי במשך תקופה. לפני כמה חודשים דיברתי על כך עם ראש הממשלה וסיפרתי לו שזה מה שאני מתכוונת לעשות. הוא הצטער על כך".

לצד מי שהופתעו מהודעתה של לבנת, ישנם גם מי שטוענים כי הבחירות הקרובות לא הותירו לה כל ברירה אחרת. "זו טענה שאוהבי בליכוד אוהבים לטעון וזו שטות גמורה", הדפה לבנת. "הייתי בליכוד בימיו הקשים ביותר. הייתי במקומות נמוכים יותר, וכל הליכה לבחירות לוותה בסיכון מסוים. יש חילופי דורות, וזה טבעי לחלוטין. כל אחד וסיבותיו עמו, סיבותי שלי לא קשורות בשום צורה שהיא לחלק מהאנשים שעזבו".

הבחירות הקרובות יהיו הראשונות מאז 1992 שבהן לא תתמודד לבנת לכנסת. בינתיים היא מסמנת לעצמה תחומי עניין אחרים. "מיציתי ואני מלאה באנרגיות טובות", היא אומרת. "אני רוצה לפנות לכיוונים חדשים שמעניינים אותי ושלא הייתי בהם עדיין. הליכוד הוא ביתי, ולא אעזוב אותו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.