לינדנשטראוס על הוצאות נתניהו "זו נהנתנות חמורה"

השופט (בדימוס) מיכה לינדנשטראוס, מבקר המדינה לשעבר, תוקף היום (ג'), את רה"מ בנימין נתניהו בעקבות פרסום חשבון ההוצאות של ראש הממשלה, לדבריו מדובר ב"נהנתנות חמורה".

לינדנשטראוס שהוא יו"ר "שקיפות בינלאומית ישראל,אמר בראיון לגל"צ כי "יש נהנתנות, אני הגדרתי את זה כשיקולים אישיים זרים, או יותר נכון ניצול המעמד הציבורי להפקת טובות הנאה אישיות אסורות… אני פוסל פסילה מוחלטת את הנהנתנות. זה דבר חמור" קבע לינדנשטראוס "אני רוצה להביע את תפילתי שכל הבדיקות במקרים האלה יבוצעו כפי שנהגנו לעשות – בצורה יסודית, מעמיקה ובלי משוא פנים".

בסקר של עמותת "שקיפות" הבינלאומית, שפרסם את נתוניו, נראה כי תפיסת השחיתות בציבור הישראלי היא מהגבוהות ממדינות ה-OCED, ומהנמוכות ממדינות העולם בכלל.

ביותר מ-66% מהמדינות החברות בארגון ה-OECD, תפיסת התושבים את השלטון, היא כפחות מושחת, אך מבין כלל המדינות שנבדקו אנחנו דווקא במקום יחסית טוב- 36 מתוך 177.

גם יאיר לפיד שר האוצר, התראיין לגל"צ וגם הוא נשאל לדעתו בנושא פרסום ההוצאות בתי ראש הממשלה, כאשר, כך לפי הדיווח, הוצאות התחזוקה על הבית הפרטי של משפחת נתניהו בקיסריה הגיעו ל-312 אלף שקלים עם הוצאות מים של 80 אלף שקל.
יאיר לפיד התחמק מלענות על כך ואמר "אני אחכה לדו"ח מבקר המדינה בעניין הזה. אני מנוסה מדי בשביל ליפול בלשוני בעניין הזה."

תמונה ראשית- פלאש90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.