ליפמן וחברים התנסו בנסיעה תחת השפעת אלכוהול – תמונות

במסגרת יום הבטיחות בדרכים שצוין היום בכנסת התנסו חברי הכנסת בסימולטורים המדמים נסיעה תחת השפעת אלכוהול ואובדן ריכוז כתוצאה משימוש בטלפון סלולרי בזמן נהיגה. מיצג הבטיחות שנערך על ידי סגנית שר התחבורה ח"כ ציפי חוטובלי, נועד להעלות למודעות ציבורית את הסכנות הכרוכות בשימוש בטלפון סלולרי תוך כדי נהיגה.

סגנית שר התחבורה ח"כ ציפי חוטובלי :  השתתפות חברי הכנסת במיצג הבטיחות נועד להעלות למודעות ציבורית על כך שגורמים המסיחים את דעת הנהג מהכביש, יוצרים סכנת חיים כאשר המרכזי שבהם הוא השימוש בטלפון סלולרי תוך כדי נהיגה.  התופעה התחזקה מאוד עם השכלולים הטכנולוגיים בטלפונים הניידים, והיא בולטת יותר בקרב נהגים צעירים. לפיכך אוכלוסיית הנהגים הצעירים נמצאת במרכזה של התכנית השתנית למאבק בתאונות דרכים הכוללת חינוך אכיפה והסברה. בנוסף בכוונתי להציע הצעת חוק שתאפשר למשטרה גישה לפלט שיחות של נהג בזמן תאונה, זאת משום שכיום למשטרה אין כלי לחקור תאונות שנגרמו עקב שימוש בסלולר תוך כדי נהיגה.

ח"כ יוני שטבון: "העלאת המודעות לבטיחות בדרכים היא מטרה אסטרטגית לאומית. וכמי שמרבה לנסוע בדרכים, אני מבין את זה יותר ויותר. ישראל מוכרחה להילחם בכך, והצעד הראשון הוא ביצירת מודעות לנהיגה בטוחה."

ח"כ בועז טופורובסקי : ״הסימולטור גורם לך לרגע אחד להבין עד כמה אנחנו מתעלמים מההשפעות של האלכוהול, העייפות ותנאי מזג אוויר. כשאתה על ההגה אתה לא שם לב להשפעה, אפילו מתעלם ממנה. המלחמה בתאונות הדרכים היא מלחמה ועלינו להמשיך בה ללא הפסקה עד הניצחון.״

 חכ דב ליפמן מדמה נסיעה תחת השפעת אלכוהול חכ דוד צור מתרגל שימוש בסימולטור חכ טופורובסקי על מתקן המדמה עצירת פתאום סגנית השר חוטובלי מתרגלת שימוש בסימולטור (1)

היום ציינה הכנסת את יום הבטיחות בדרכים הלאומי. במסגרתו ערכה סגנית שר התחבורה ח"כ ציפי חוטובלי, בשיתוף עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מיצג חוויתי שכלל סימולטורים בו השתתפו חברי הכנסת.

הנושא המרכזי של המיצג היה בעיית היסח הדעת בנהיגה, כאשר שימוש בטלפון סלולרי מהווה גורם מרכזי לכך. על פי הערכות המשטרה, 20% מכלל תאונות הדרכים בישראל מתרחשות כתוצאה משימוש בטלפון סלולרי בזמן נהיגה על ידי אחד המעורבים בתאונה. לפיכך מוגדרת כעבירה מסכנת חיים ועל כן משטרת ישראל הגבירה את האכיפה בגין עבירה זו.

המיצג התמקד בגורמים המסיחים את דעת הנהג מהנעשה בכביש, כאשר המרכזי שבהם הוא השימוש בטלפון סלולרי בזמן נהיגה. חברי הכנסת התנסו בסימולטור המדמה נהיגה במצבי ראות שונים, תוך שימוש בטלפון סלולרי וחוו בעצמם בירידה באיכות הנהיגה כאשר אינם מרוכזים בנעשה בכביש. אחד המיצגים החווייתיים דימה נהיגה תחת השפעת אלכוהול, באמצעות נסיעה בקלנועית בין קונוסים כאשר הרכיבו משקפיים מיוחדים המדמים השפעת אלכוהול.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.