ליצמן: "אם חוק הגיוס יעבור – נפרוש". 'דגל': "לא מחויבים לו"

הבוקר ב'המודיע' מאיים ליצמן כי אגו"י תפרוש אם חוק הגיוס יעבור בשלוש קריאות. אלא שב'דגל' כבר הכריזו: "הוא מדבר על דעת עצמו"

עיתון "המודיע" מביא הבוקר ציטוט מדברי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, האומר: ".אנו דבקים בעמדתנו כהוראת מועצגה"ת ומתנגדים לחוק הגיוס שעלה בכנסת, ואם יעבור למרות זאת – נפרוש מהקואליציה"

אלא שח"כים מדגל התורה אמרו בשיחות סגורות, שצוטטו ברשת ב', כי הם אינם מחוייבים לדבריו של ליצמן שלפיהם המפלגה תפרוש מהקואליציה אם החוק יעבור בשלוש קריאות. "הוא מדבר על דעת עצמו בלבד", אמרו.

בשיחות סגורות אמרו הח"כים כי הם אינם מחויבים לאמירתו של סגן השר, שלפיה יהדות התורה תפרוש מהקואליציה אם חוק הגיוס יעבור בנוסחו הנוכחי. בסיעה גם מתנגדים להצביע על חוק הלאום במתכונתו הנוכחית בשבוע הבא כפי שמבקש ראש הממשלה

ח"כים מדגל התורה הליטאית אמרו בשיחות סגורות כי הם אינם מחויבים לאיומיו של סגן שר הבריאות, ליצמן, אותם השמיע גם שלשום בנאום במליאת הכנסת.

לדברי אותם חברי כנסת, סגן השר "מדבר על דעת עצמו בלבד", האמירה שלו אינה מחייבת אותם והם לא יעבדו לפיה. נוסף על כך, גורמים ביהדות התורה אמרו כי בתום דבריו של ליצמן במליאת הכנסת ניגשו אליו הח"כים משה גפני ואורי מקלב, ודרשו תשובות והסברים לאיום הפרישה שהציב.

בתוך כך, ח"כים מיהדות התורה הביעו התנגדות להצבעה על חוק הלאום במתכונתו הנוכחית. זאת, על רקע אמירתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בתחילת השבוע כי הוא מעוניין להצביע במליאת כנסת על החוק כבר בשבוע הבא.

חוק הלאום מבקש לעגן את היותה של ישראל מדינה יהודית ואת סמלי המדינה בחוק יסוד. "רק אם החוק ירוקן מתוכן ממשי נסכים לתמוך בו", הבהירו חברי כנסת ביהדות התורה בשיחות סגורות. "לנוסחו הנוכחי של החוק אנחנו מתנגדים ולא נסכים שהוא יגיע להצבעה במצב הזה".

ב"ישראל היום" אף מצוטט הבוקר ח"כ אורי מקלב, חבר בוועדת הכנסת המיוחדת לחוק הגיוס, כאומר כי "כל זמן שהחוק לא יפגע בלומדי התורה ניתן יהיה לשבת ולהמשיך לדון בו".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.