ליצמן ביקש מדרעי לפעול מול השר ליברמן בעניין חוק הגיוס

פרסום ראשון: האולטימטום של נתניהו הלחיץ את ליצמן – שמנסה לגייס את דרעי שיפעל ישירות מול השיר ליברמן בנושא חוק הגיוס ויעקוף בכך את ראש הממשלה

פרסום ראשון: האולטימטום שהעניק נתניהו בעניין חוק הגיוס, מלחיץ ככל הנראה את סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, ששוחח לאחרונה עם שר הפנים אריה דרעי וביקש ממנו להפעיל את כל כובד משקלו על שר הביטחון אביגדור ליברמן בעניין חוק הגיוס.

"ההתחמקות של נתניהו מבקשתו של ליצמן לדבר עם שר הביטחון במטרה להתגמש בעניין חוק הגיוס ברורה, ואם הוא לא מתכוון לסייע בגלל הרצון שלו ללכת לבחירות, אנחנו ננסה לעשות את זה בדרכנו", אמר הבוקר ל'אקטואליק' בכיר באגודת ישראל.

בתוך כך, 'אקטואליק' פרסם הבוקר כי ביממה האחרונה סגן השר ליצמן מנסה בכל כוחו לכנס את מועצת גדולי התורה של מפלגת אגודת ישראל, במטרה לנסות ולמנוע את פיזור הכנסת והליכה לבחירות.

עוד נודע ל'אקטואליק', כי ליצמן הסביר מפורטות לאדמו"ר מגור את חשיבות העניין והסכנה ללכת לבחירות על חוק הגיוס, דבר שמחזק מאוד את כוחו של לפיד ועלול להביא את החרדים שוב לאופוזיציה.

המאמצים של סגן שר הבריאות מתמקדים נכון לעכשיו בבית האדמו"ר מגור, אם כי ע"פ מקור מוסמך מסביבתו, הוא כבר ביקש מאנשיו לגשש בבתי חלק מהאדמו"רים הנוספים האם ישנה אפשרות לכנס את המועצת בכדי לרכך את החלטה מהפעם הקודמת שהתכנסה.

נכון לעכשיו אין התפתחות משמעותית, ובסביבתו של ליצמן מעריכים כי ראש הממשלה לא יקבל הכרעה תוך שבועיים, זאת למרות האיום שנתן, בעיקר נוכח העובדה שהכנסת לא חזרה מפגרה, ולדעתם דברים יכולים להשתנות עד אז.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.