הרב וינר הוכתר לרבה של יד שרה (תמונות)

טקס במעמד רב רושם נחנך הערב בבית יד שרה בירושלים מוקד שאלות ותשובות של המכון לרפואה והלכה ביד שרה. בראש המכון יעמוד הרב הגאון רבי יעקב וינר. תיעוד

בטקס המרשים, הוכתר הגאון רבי יעקב וינר לרבה של 'יד שרה', אשר זכה לאמונם וברכתם של מרנן ורבנן גדולי ישראל ויעמוד כאמור בראש המכון ויעניק לצוות מניסיונו ומומחיותו רבת השנים בכל הקשור לסוגיות של אתיקה ורפואה על פי ההלכה.

unnamedלופוליאנסקי יד שרה עם ליצמן

הרב וינר עומד בראש מפעל הירחי כלה הבין לאומי של יד שרה, במסגרתו מתקיים מידי שנה כנס שבועי בו משתתפים תלמידי חכמים לצד אישים מובילים בעולם הרפואה הדנים במגוון נושאים הקשורים לרפואה והלכה, תוך שהם מקבלים הדרכה הלכתית מרבנים שחקרו לעומק סוגיות אלו.

במהלך הטקס הוקרא מכתב קודשו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א בצירוף מכתבו של הגאון רבי יצחק זילברשטיין חבר מועצת גדולי התורה, אשר שיבחו בהערכה את ניסיונו של הרב וינר והיותו סמוך על שולחנו של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל.

דברי פתיחה נשא הגאון רבי זלמן נחמיה גולדברג שליט"א אב בית הדין הרבני הגדול בירושלים, שהפליג בשבחים, בירך והדגיש את החוסר במוקד זה וההכוונה לשאלות הלכתיות בנושאי רפואה.

לאחריו נשא דברים רבה של גילה הגאון רבי אליהו שלזינגר שליט"א, שפתח בכך שיד שרה היא "היד החזקה" שרבבות אלפי ישראל מרגישים את היד הנטויה לעזרה בראשותו של הרב לופוליאנסקי.

unnamed (1)

מנכ"ל הביטוח לאומי פרופ' שלמה מור יוסף, ציין שלא הגיע כמנכ"ל הביטו"ל אלא כרופא ומנכ"ל הדסה במשך עשרות שנים, ומכיר מקרוב את נושא הרפואה בהלכה, תפקידו של הרופא הוא לתת פתרונות לחולה, והפתרונות ההלכתיים בהתאם להתקדמות הטכנולוגיה. והביע את התפעלותו מהחדשנות המתמדת בשירותי יד שרה, גם בהקמת מוקד השו"ת לרפואה בהלכה.

מנכ"ל יד שרה, ר' משה כהן, הקריא את מכתבו של הגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט"א, חבר מועצת גדולי התורה.

צפו במכתב

unnamed
נשיא ומייסד יד שרה הרב אורי לופוליאנסקי, הביא את המשנה בר"ה, על "נחש הנחושת שהיו מסתכלים כלפי מעלה ומשעבדים את ליבם לאביהם שבשמים, והיינו שנחש הרפואה יכול לרפאות רק כמשעבדים את הלב ומאמינים שהכל מאתו יתברך. ואיחל להרב וינר הצלחה רבה בתפקידו ו"שיהיו מסתכלים כלפי מעלה, ומתרפאים".

unnamed (2) לופוליאנסקי עם הרב אזרחי

הנוכחים קיבלו את בואו של הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי שליט"א, חבר מועצג"ת וראש ישיבת עטרת ישראל, שהפליג בשבחה של יד שרה ובשבח מייסדה ונשיאה, הרב רבי אורי לופוליאנסקי , והרעיון הנפלא בהכתרתו של הגרי וינר שליט"א לרבה של יד שרה, וביאר שתורת חסד איננו שני ביטויים , התורה והחסד, אלא שמהות אחת היא, תורת חסד הוא היסוד שממנו הושתת העולם, כשם שאין העולם קיים בלי תורה, כך אין לו קיום בלי החסד "עולם חסד יבנה". ולכן כה חשוב ונחוץ החיבור הזה.

ר"י קרית מלך, הגאון רבי בנימין רימר, גולל את תולדות ההנהגה הרוחנית ביד שרה ברבות השנים, ובעיקר בהתייעצות ב"אורים ותומים" מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל, והזכיר כדוגמא את הסיפור על הניתוח הסבוך שעבר כעשר שנים לפני פטירתו. בסיום דבריו העניק הרב רימר, את כתב ההכתרה המעוטר בחתימותיהם של גדו"י.

unnamed (3) לופוליאנסקי יד שרה

חתם את שורת הנאומים סגן שר הבריאות חה"כ הרב יעקב ליצמן, שאמר שאמנם הוא מסרב לכל האירועים שאיליהם הוא מוזמן, אך כשר' אורי קורא , הוא בא.., הוא שב וחזר על הצהרתו "לזעזע את מערכת הבריאות" והביא לדוגמא את עניין מכשירי הmri שבתקופתו התחייב משרד הבריאות להשתתף במימונם, אך כשעזב את התפקיד, ביה"ח היחיד שלא קיבל זה לניאדו בגלל היותו בי"ח חרדי. וכך גזירות נוספות אפילו אלו שהיטיבו עם כלל האוכלוסיה, בוטלו.

מכאן עבר ליצמן למנות את התיקונים שנעשו במערכת הבריאות לפי ההלכה ועל הנחיצות במינוי רב ליד שרה, בהיותו הארגון הגדול בישראל העוסק בבריאות, סיעוד ושיקום.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. טוב שלא היה זקוק לשנוי השם והשם יעקב היה מקובל אצל מרן הגר״ח…….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב