ליצמן בראיון: "מי שיצביע לישי יתן על כך את הדין" (הקלטה)

ח"כ יעקב ליצמן התארח הבוקר בתוכנית 'סוגרים שבוע' בהגשתו של בני רבינוביץ ברדיו קול חי והתייחס בדבריו לנושאים הבוערים על סדר היום. על היחסים עם גפני, על הפגישות עם ראש הממשלה ועל אלי ישי – (האזינו)

ח"כ יעקב ליצמן  התארח הבוקר בתוכנית 'סוגרים שבוע' בהגשתו של בני רבינוביץ ברדיו קול חי והתייחס בדבריו לנושאים הבוערים על סדר היום.

בראשית דבריו הוא התייחס לליכוד ואמר כי "היום, לאחר מה שעברנו, אנחנו לא עם הליכוד באופן אוטומטי, הברית ההיסטורית' אינה קיימת".

על  בנט ולפיד הוא אמר כי "אצלי הם אותו דבר ,לפיד הוא המחבל המרכזי והוא הביא את כל הגזירות, אבל בנט נגרר אחריו והוא בהחלט גם אשם בפגיעה בנו, אני לא רואה מצב שאנחנו יכולים לשבת עם לפיד".

ליצמן התייחס בראיון על לפיד ואמר כי "מאז המפגש הראשון שלי איתו כשהוא בא אלי ואמר לי 'שלום, אני יאיר לפיד' ועניתי לו 'שלום, אני יעקב ליצמן', מאז – לא דיברתי איתו אפילו מילה עד היום הזה".

על החזרה בתשובה של לפיד אמר ליצמן כי "קודם כל שישב קדנציה שלימה באופוזיציה, מבלי שיתקוף את החרדים וללא התערבות נגד החרדים- אז נקבל את חזרתו בתשובה".

ליצמן הוסיף עוד  כי "אני גפני ודרעי ביחד הובלנו את הפלת הממשלה, עשינו הכל בתיאום למופת ביחד, ואני משבח אותם על זה, כי התוצאות הראו לכולם שכדאי לעבוד ביחד".

על היסטוריית המריבות עם גפני הוא אמר: "בדרך כלל עם משפחה אפשר לריב, לא קרה כלום, יהדות התורה זו משפחה אחת גדול, ולמרות הבעיות לא הצליחו אותם גורמים להפריד ביני לבין גפני. ובאמת אין לי מושג מה היה האינטרס של אותם גורמים לפלג ביננו, אולי בגלל שאני ידוע ככוחני והם פחדו מזה. אבל אני לא יודע, אני לא מבין בפוליטיקה".

"וחשוב לי שוב להדגיש: עבדנו ביחד חברי הכנסת מיהדות התצורה ומש"ס, ואני רוצה שוב לשבח את זה, זה ממש נס שבשנה ועשרה חודשים הממשלה התפרקה, למרות שהיה לנו אחים בתוכה".

"העיתונאי נחמיה שטרסלר הרי הבטיח להניח תפילין אם חוק מע"מ 0 לא יעבור, והנה החוק לא עבר, ואולי תפילין הוא לא מניח אבל כיפה הוא שם".

על הקצבאות והתקציבים  שידרשו לאחר הבחירות אמר ליצמן כי "לפיד שומע אותנו מאוד מאוד, הוא מקשיב לכל מילה שלי ושל חברי הכנסת גפני ודרעי, ולכן לא אדבר ולא אחשוף את תוכנותינו, לא אתן ללפיד נשק, אבל דבר אחד חשוב שנדע, שאנחנו לא פראיירים",

על עמדת 'יהדות התורה' בנושאים הביטחוניים, הבהיר ליצמן  כי "אני חייב לומר באופן חד וברור, יהדות התורה לא התערבה מעולם בנושא ביטחוני, אנחנו יושבים ולומדים תורה ואנחנו שומרים דרך לימוד התורה." ליצמן מספר כי "כשראש הממשלה קרא בעת המלחמה בעזה – לגפני ולי, ואמר כי 'אנחנו במצב חירום', אמרתי לו "אנחנו כבר שנה וחצי במצב חירום".

ליצמן  עבר מכאן לדבר על מפלגתו החדשה של ח"כ אלי ישי ואמר כי "כשקרה מה שקרה עם דרעי בעת שהוא התפטר – הייתי בחו"ל, ולמרות זאת תמכתי בו וגם התראיינתי כאן ב'קול חי' ואמרתי שאסור לעשות את המחלוקת הזו, וכי אם ש"ס חזקה יהדות התורה חזקה".

ליצמן תקף את ישי ואמר "מי שיצביע למפלגות שבסופו של דבר לא יעברו את אחוז החסימה, הרי שהוא הורס את היהדות, והוא עתיד לתת את הדין על כך".

לסיום התייחס ליצמן לבני תורה ואמר: "בבחירות הקודמות, האדמו"ר מגור ביקר אצל הרב אוירבאך, אבל זה היה רק באותה שעה, כי כיום אין בכלל צורך בלהסביר, הרי עד היום, כל אחד מרגיש את זה בגופו ובכיסו".

 

[alooma ref="13b020c1a60981f2496c2599a62a9e4a.mp3" src="1" autoplay="1" pid="0"]

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי אתה ליצמן שתקבע אם ישי יקבל 4 או 5 מה בדיוק מפריע לך שהעובדים והמודרנים ועוד חסדיות קטנות יצביעו לג? למה כולם בכיס שלך הרב מזוז הוא לא גדול בתורה?
  די לפטרנות של ש"ס וג
  עד שלא יוברר שאלי ישי לכל הסקרים אינו מקבל אחוז חתימה .
  בבקשה שב בשקט.

  נחמן |
  הגב