ליצמן בראיון פרידה ממשרד הבריאות: אין סיכוי שאחזור למשרד הבריאות גם אם יתרחש משבר קואליציוני בממשלה החדשה בעוד מספר חודשים

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, העניק הבוקר ראיון פרידה מיוחד ממשרד הבריאות לעיתון "The Marker", וסיפק שלל התבטאויות אודות המצב.

"זה לא סוד שרציתי להמשיך לקדנציה נוספת במשרד הבריאות", אמר בראיון בגילוי-לב. "חשבתי שהיתה לי קדנציה טובה, עם הרבה הישגים ורפורמות, דברים שלא נעשו לפני, ורציתי להמשיך. חבל לי שכל העבודה שעשיתי במשך ארבע שנים תרד לטמיון".

ליצמן הוסיף ואמר כי "מרגע שדחפו אותי הרבנים לתפקיד סגן שר הבריאות, דווקא משום שמדובר בתיק הבריאות, שמשפיע על חיים של אנשים, הסכמתי והתאהבתי בתפקיד".

ליצמן אומר בראיון כי לדעתו השפיע בתפקיד זה יותר מאשר בימיו בוועדות הכספים, בה שימש כיו"ר: "ללא ספק השפעתי בתפקיד סגן שר הבריאות יותר מבוועדת הכספים: ועדת הכספים היא מאקרו, ואילו במשרד הבריאות אתה יכול להשפיע על האדם הפרטי שנמצא בצרות ושנופל בין הכיסאות בבתי חולים וקופות החולים. לפעמים זה ממש הצלת נפשות".

גם ליצמן, כגפני, סיפק התבטאות אודות ההחרמה של החרדים בממשלה המוקמת: "כיום אנחנו רואים שגם אם אתה סגן שר מצוין, מחרימים אותך כי יש לך זקן", אמר. "תראו לי החלטה אחת שקיבלתי שהיתה סקטוריאלית. אפילו משרות אמון בלשכתי לא מיניתי, מלבד יועציי. אותן מזכירות שעבדו בלשכה נשארו שם עד היום".

האם תחזור למשרד הבריאות אם וכאשר יתרחש משבר קואליציוני אחרי מספר חודשים? נשאל ליצמן. "אני לא יודע עדיין איזו ממשלה תקום, אבל אם אכן תקום ממשלה שתחרים אותי, אין סיכוי שנבוא אחר כך ונציל אותה. לא ייתכן שייתנו לנו סטירות ויחרימו אותנו כי נגעלים מזה שאנחנו חרדים ויש לנו פאות – על זה אין סליחה ואין מחילה.

"מישהו בכלל מדבר בימים האחרונים על שוויון בנטל? לא. הנושא הוא להחרים, כי נפתלי בנט ויאיר לפיד לא רוצים לראות בתמונה של הממשלה חרדים עם זקן. אנחנו מפלגה חברתית, וברור שאנחנו נילחם מהאופוזיציה נגד כל יוזמה שתפגע בעניינים החברתיים. לא נאפשר קיצוץ בקצבאות ילדים, עלייה במחירי המים, החשמל, הארנונה, וניאבק גם על תקציבי הישיבות. נהיה אופוזיציה לוחמת, נעבוד עם כל מפלגות האופוזיציה – עם הסיעות הערביות, העבודה ומרצ – נשתף פעולה עם כולם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. א. תודה רבה לליצמן שאין משפחה בארץ שלא נהנת ממנו, הרי כל משפחה צריכה טיפול שינים, ועוד לגיל הרך.
    ב. יפה שהוא מדבר כך שאם יקום קואלציה חדשה לא הוא זה שירים כפפות.( אבל המציאות הוכיחה קצת אחרת לצערנו, שברגע שמציאים איזשהו סגן סר מיד שוכחים כולם תל כל ההבטחות ורצים לממשלה. וחבל……..) בוא נראה אותו גבר שיציאו לו תיק…….. "נו פוליטיקה"

    יהודה |
    הגב