ליצמן דוחה את הצעת הפשרה: "לא הוגשה הצעה שיש בה כדי להסדיר את מעמד בני הישיבות"

"המודיע" מביא הבוקר (חמישי) בהרחבה את דבריו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן שאומר: "לצערנו לא הוגשה הצעה חדשה שיש בה כדי להסדיר מעמד בני הישיבות". המשמעות: הבחירות קרובות מתמיד

משבר הגיוס הולך ומתעצם ונראה רחוק מפתרון: ביטאונה של חסידות גור "המודיע" מביא הבוקר (חמישי) בהרחבה בעמוד הראשון את דבריו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן שאומר: "לצערנו לא הוגשה הצעה חדשה שיש בה כדי להסדיר מעמד בני הישיבות".

רק במהלך היממה האחרונה נשמעו דיבורים על טיוטה שהוגשה על ידי שרת המשפטים איילת שקד ליועץ המשפטי לממשלה, על פי ההצעה יוסדר מעמדם של בני הישיבות באמצעות התחייבות לעמידה במכסות. באם לא יעמדו בהתחייבות – יבוטל החוק אוטומטית. עתה נראה שסגן שר הבריאות בהוראת רבותיו מסרב לקבל את ההצעה המדוברת.

גורמים חרדים בקואליציה האשימו מוקדם יותר את רה"מ כי אינו עושה מספיק על מנת לפתור את משבר הגיוס, מכיוון שהוא מעוניין בבחירות.

"עשרה ימים זה באוויר, ומה שאנחנו מקבלים זה דף עם נקודות ועקרונות ואין אפילו נוסח של חוק שאיתו ניתן להתקדם", אמר אחד מבכירי החרדים בכנסת לערוץ 10 ורמז על חקירות רה"מ, "כנראה שנתניהו לא רוצה לסיים את המשבר בגלל סיבות אישיות".

בהארץ פורסם כי יו"ר ש"ס דרעי מציע מתווה שיאפשר את העברת החוק עוד במושב הקיץ במטרה לבחון אם ראש הממשלה מוביל לבחירות. גם השר בנט שותף ליוזמה

ח"כ גפני אמר היום כי אפשר לפתור את המשבר בקלות,"זה בלתי פתיר? אני בעשר דקות פותר את הבעיה".

שר הפנים אריה דרעי טען כי "הציבור לא יסלח למי שיוביל כעת את המדינה לבחירות מיותרות, ויפרק את ממשלת הימין החברתית ביותר שכיהנה בישראל". מנגד, תקפה ח"כ רחל עזריה (כולנו) את החרדים: "לא יכול להיות שעכשיו ייקחו את התקציב בן ערובה לכל מיני דרישות, אמרה עזריה, "אני לא אוהבת את המילה 'סחטנות', אבל ככה זה מרגיש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.