ליצמן דורש: תוספת של מיליארד ש"ח לבריאות

משבר נוסף בדרך לאישור התקציב? סגן שר הבריאות דורש תוספת של מיליארד ש"ח למשרדו. מקורביו: "הפעם לא יהיו פשרות"

היום (שלישי) אישר הקבינט החברתי-כלכלי את הרפורמות שהציע שר האוצר משה כחלון לגבי תקציב המדינה לשנים 2015-16, על רוב הרפורמות לא יצאו עוררין כלשהן, אלא אתר 'וואלה' חושף כי סגן שר הבריאות, חבר הכנסת יעקב ליצמן, מתגנד לרפורמות, למרות שלדעתו של כחלון הדבר צפוי להביא להוזלה משמעותית בהוצאה של משקי הבית על בריאות.

בנוסף לכך דורש ליצמן תוספת של מיליארד שקלים למערכת הבריאות, דרישה שמובילה לחילוקי דעות רבים ומשמעותיים בינו לבין כחלון. במהלך הלילה ישבו צוותי מו"מ לגשר בין הצדדים אולם הם לא השיגו התקדמות.

בסביבת ליצמן אומרים כי הוא אינו מוכן לפשרות. כזכור, בשבוע שעבר ליצמן הוביל את יהדות התורה לפשרה בעניין קיצבאות הילדים, מכיוון שכך הוא מצפה מכחלון להתגמש איתו בעניין הבריאות.

יש לציין כי חה"כ ליצמן אינו חבר בקבינט שמאשר את הרפורמות בשם הממשלה, אך אם הדבר יאושר בניגוד לדעתו עלול להיווצר משבר קואליציוני ואף להביא לכך שיהדות התורה לא תתמוך בהצבעה על התקציב.

בנוסף לכך, ליצמן מבקש להחזיר את "התרופות מצילות החיים", שאינן כלולות בסל הבריאות, לתוך הביטוחים המשלימים של קופות החולים. זהו שינוי מדיניות של ליצמן שב-2009 הוציא את אותן התרופות מסל הבריאות, מאז הוא שינה את דעתו והתחרט על החלטתו.סגן השר למעשה מנסה לתקן את החלטתו משנת 2009 להוציא את אותן תרופות מהסל. הוא כבר התבטא מאז כמה פעמים והביע את חרטתו. "אם יש משהו שאני מצטער עליו באמת הוא ההחלטה שקיבלתי כיו"ר ועדת כספים להוציא את התרופות מצילות החיים משירותי הבריאות הנוספים", אמר ליצמן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.