ליצמן הודיע: בלי חוק גיוס – לא אצביע בעד התקציב. ליברמן: "זו סחיטה באיומים"

ליצמן: "אם הם חפצים בהמשך הקואליציה, אנו מצפים מכל סיעות הקואליציה לתמוך בחוק זה". ליברמן: "זו סחיטה. לא נאפשר לזה לקרות"

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, כבר עשה מספר מהלכים פרטיים משלו בחודשים האחרונים, שבראשם ההתפטרות הדרמטית מכס שר הבריאות, בשל חילולי השבת.

כעת הוא עושה זאת שוב. בהודעה לתקשורת שהוציא בשעה האחרונה, הודיע ליצמן כי "בהתאם להוראת מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל 'להעביר את חוק גיוס בני הישיבות לפני אישור התקציב', לא אוכל לתמוך בתקציב המדינה כל עוד חוק הגיוס לא יעבור".

ליצמן הוסיף ואמר כי "חוק הגיוס הינו חלק בלתי נפרד מההסכם הקואליציוני ואנו מצפים מכל סיעות הקואליציה לתמוך בחוק זה, אם הם חפצים בהמשך הקואליציה".

בכך, עשה את מה שחבריו לסיעה לא עשו עד עתה, כשלא איימו באיום גמור ומוחלט, כמוהו, שלא להצביע בעד התקציב אם אין חוק גיוס. רק הבוקר חזרו בהם הח"כים החרדיים מהאיום לפיו אם לא יעבור היום חוק לימוד התורה, לא יתמכו בתקציב ולא בחוקי הקואליציה.

בעקבות דבריו של ליצמן, השר אביגדור ליברמן השיב בהתבטאות חריפה משלו ואמר כי "החלטת יהדות התורה היא סחיטה באיומים".

על רקע האיומים של סגן השר יעקב ליצמן לא להצביע על תקציב המדינה לשנת 2019, אם חוק הגיוס לא יעלה בקריאה טרומית עד סיום מושב החורף, שר הביטחון הגיב בחומרה.

ליברמן כתב בחשבונות הטוויטר והפייסבוק שלו: "חוק הגיוס הוא חוק ההשתמטות. החלטת יהדות התורה היא לא פחות מסחיטה באיומים. ישראל ביתנו לא תכנע ולא תאפשר לזה לקרות".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרישת ליצמן בקשה ליגיטימית

    חזק ואמץ יעקב ליצמן

    חרדי ספרדי |
    הגב