ליצמן: "הקנאביס יחולק בבתי מרקחת"

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר היום במהלך דיון בכנסת כי תוך חצי שנה יוסדר נושא הרישיונות לקנאביס רפואי."אם אראה תוך חצי שנה שאין בעיות נאפשר גם לרופאים לתת רישיון", אמר ליצמן. {סמים כמו חול}

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר היום במהלך דיון בכנסת כי תוך חצי שנה יוסדר נושא הרישיונות לקנאביס רפואי."אם אראה תוך חצי שנה שאין בעיות נאפשר גם לרופאים לתת רישיון", אמר ליצמן.

ליצמן הוסיף: "נגדיל את מספר הרופאים שיוכלו לתת קנאביס ואם אראה תוך חצי שנה שזה מתנהל טוב, אני ארחיב את זה עוד אפילו עוד יותר. כפי שאמרתי, הקנאביס הרפואי יחולק בבית מרקחת כמו שמקבלים מורפיום.

מדובר ברופאים מקצועיים שיוכלו לתת קנאביס למטופליהם. כך למשל, חולה סרטן יוכל לקבל אישור מרופא אונקולוג שעבר הסמכה. כיום, רק 36 רופאים של משרד הבריאות הם אלו שנותנים את הקנאביס ברישיון.

ליצמן הוסיף ואמר: "אני חייב להעיר ולציין כי בישראל יש למעלה מ-23 אלף משתמשים בקנאביס רפואי – זה לא סביר. גם לא ביחס למדינות אחרות באירופה. אני חושב שאנחנו מגזימים קצת עם הקנאביס וכרגע אנחנו עושים את זה מסודר".

לדבריו, משרד הבריאות והמשרד לביטחון פנים יפעלו יחד כדי לקיים אכיפה ופיקוח "חמורים" על האופן בו משונע ומשווק הצמח בבתי המרקחת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.