ליצמן והמינויים: מנכ"ל שלא היה רופא

ועדת המינויים של שירות המדינה אישרה אתמול (יום ה') את מועמדותו של משה בר סימן טוב לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות שכלל לא היה רופא

ליצמן והמינויים: ועדת המינויים של שירות המדינה אישרה אתמול (יום ה') את מועמדותו של משה בר סימן טוב לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות. בישיבת הממשלה ביום א' המינוי יעלה לדיון  וצפוי להיות מאושר.

הרזומה של סימן טוב: בעבר שימש כנספח הכלכלי של ישראל בוושינגטון, סגן ראש אגף תקציבים באוצר. אך למרבה הפלא הוא יהיה המנכ"ל הראשון של משרד הבריאות מאז קום המדינה שאינו רופא.

בשל התקדים, לוועדת המינויים הוגשה הסתייגות של ההסתדרות הרפואית למינוי, לטענתם ישנה בעיה קשה עם מינוי אדם שאינו רופא לתפקיד.

היועצת המשפטית של משרד הבריאות עו"ד מירה היבנר הציגה טיעונים כי אין כל בעיה במינוי,  לטענתה  אין כל מניעה חוקית או עקרונית למנותו לתפקיד. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן התעקש על מועמדותו של בר סימן טוב למרות ההתנגדות של ההסתדרות הרפואית, ואמר בהזדמנויות שונות כי הוא מכיר טוב יותר מרופאים רבים את משרד הבריאות, לאחר שנים בהן כיהן כאחראי על מערכת הבריאות בתפקידו באגף תקציבים.

פרופ' רוני גמזו, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר שהחל השבוע לעבוד כמנהל איכילוב הביע תמיכה במינוי ואמר כי "מנכ"ל משרד הבריאות צריך להיות בראש ובראשונה מנהל מקצועי מסור למערכת הבריאות, נחוש ערכי וחרוץ. בר סימן טוב הוא כל זה, והחוסר הרפואי יכול להיות מתוקן ע״י משנה שהוא רופא".

 

מההסתדרות הרפואית נמסר כי "אנו ממשיכים בהתנגדות למינוי, שולחים התנגדותנו לשרי הממשלה שאמורים לדון בו בישיבת הממשלה. כמו כן נעלה בקמפיין פרסום ובהחלט שוקלים בחיוב גם פעילות בזירה המשפטית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.