ליצמן וחילולי השבת • מועצת גדולי התורה תתכנס ותכריע

לקראת הכרעה: מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' תתכנס ביום חמישי בירושלים על מנת לאשר לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן לכהן בתפקיד שר • עיקר הדיון סביב התרחבות חילולי השבת בירושלים ובערים אחרות לנוכח פתיחתו של מתחם "יס פלאנט" בירושלים, והמספר הגדל של בתי עסק הנפתחים בשבת • בדיון ישתתפו כל האדמו"רים מלבד האדמו"ר מערלוי שייעדר בשל חולשתו

מועצת גדולי התורה של "אגודת ישראל" תתכנס ביום חמישי בבית ועד הפועל של 'אגודת ישראל' בירושלים לדון בהתרחבות של חילול השבת בירושלים ובערים אחרות לנוכח פתיחתו של מתחם "יס פלאנט" בירושלים, והמספר הגדל של בתי עסק הנפתחים בשבת. בדיון תועלה סוגיית השתתפותם של נציגי החרדים בקואליציה העירונית בירושלים.

במהלך הדיון צפויים האדמו"רים לדון בהחלטת בג"ץ כי על ליצמן להפסיק לכהן כסגן שר הבריאות ולמנותו לתפקיד שר לאחר שנמנע במהלך השנים במפלגת 'יהדות התורה' מלקחת תפקידי שרים.

"מעולם לא הייתה אידיאולוגיה לא להיות שר", אמר הבוקר ח"כ ישראל אייכלר בראיון לגל"צ. אייכלר העריך כי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל שצפויה להתכנס תאשר את מינויו של ליצמן לשר הבריאות.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

"אני לא יכול לנחש, אני יכול רק לחשוב מה תהיה החלטת מועצת גדולי התורה. העיקרון הוא שמי שייקבע את זה זו מועצת גדולי התורה ולא אני ולא ליצמן".

גורמים ביהדות התורה העריכו כי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תאפשר לח"כ ליצמן להתמנות לשר בריאות על כל הסמכויות הנלוות לכך.

עיקר הדיון צפוי לעסוק סביב ההחלטה לפתוח את מתחם 'יס פלאנט' בשבתות בירושלים, במהלך השבוע האחרון נועדו חברי מועצת העיר ירושלים מטעם אגודת ישראל בבתי האדמו"רים וביקשו הכוונתם בנוגע להתעצמות חילול השבת בבירה.

בסוף השבוע האחרון שיגרו חברי המועצה החרדים בירושלים מכתב נזעם ליועץ המשפטי של העירייה, שהעניק פרשנות לחוק העזר שאפשרה פתיחת עסקים בשבת בחלקים בעיר.

בתוך כך, מזכיר מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' הרב מרדכי שטרן אושפז בשבוע האחרון בבית החולים 'מעייני הישועה'. מחר ככה"נ צפוי להשתחרר לביתו. אמש הגיעו לבקרו בחדרו בבית החולים, ח"כ משה גפני ומזכיר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' אברהם רובינשטיין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.