ליצמן ומנכ"ל רשות הטבע והגנים בפארק החי בעיר בני ברק

נציגי הנהלת רשות הטבע והגנים, שהינה הרשות הממשלתית העוסקת, בין היתר, בפיקוח ואכיפה של תחומי השמירה על בעלי חיים שונים, הביעו את התרשמותם והתפעלותם מהעבודות הגדולות והנרחבות ביותר שביצעה עיריית בני ברק בפרוייקט ענק של פיתוח ושדרוג פארק החי שבסמוך לשכונת רמת-אלחנן

נציגי הנהלת רשות הטבע והגנים, שהינה הרשות הממשלתית העוסקת, בין היתר, בפיקוח ואכיפה של תחומי השמירה על בעלי חיים שונים, הביעו את התרשמותם והתפעלותם מהעבודות הגדולות והנרחבות ביותר שביצעה עיריית בני ברק בפרוייקט ענק של פיתוח ושדרוג פארק החי שבסמוך לשכונת רמת-אלחנן, ולצורך זה, הגיעו נציגי הנהלת הרשות עם מר שאול גולדשטיין, מנכ"ל הרשות לביקור רשמי בפארק, בהשתתפות הרב יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות; חנוך זייברט, ראש העיר; אברהם רובינשטיין, מ"מ רה"ע; הרב חנוך זיידמן, מנהל אגף תשתיות ופיתוח בעירייה והרב ישראל לייזר, סגן מנהל האגף ומנהל מח' חזות העיר בו.

עם תחילת חופשת הקיץ השנה פתח חנוך זייברט, ראש העיר את הפארק, בטכס קצר עם סיום עבודות שלב א' של המקום, וזאת במטרה לאפשר לילדי העיר ולילדים שמחוצה לה להנות בביקור מבעלי החיים שבפארק, כשבד בבד, מתבצעות עבודות בהיקף משמעותי ביותר בחלק אחר של הפארק, לסיום השלב השני של הפארק, כשנעשים כל העת מאמצים לסיים בהקדם את פיתוח כל שטחי הפארק.
עד כה השקיעה העירייה למעלה משמונה מליון שקלים בפרוייקט, במטרה להגדיל בהרבה את שטחי הפארק לעומת העבר ואת מספרם ומגוונם של בעלי החיים שבו, בתיאום מקצועי עם מומחים בתחומים אלו.

המקום, עצמו, נפתח לפני כ-25 שנה, במסגרת ברית ערים תאומות שנחתמו ע"י הרב משה אירנשטיין ז"ל, ראש העיר דאז ומר הווארד גולדין, נשיא מחוז ברוקלין באותה תקופה וסיוע כספי של המחוז להקמת המקום. במקום, ביקרו , במשך השנים, המוני ילדים, תושבי העיר ומחוצה לה, שנהנו הנאה מרובה מבעלי החיים שבגן עם הסברים יחודיים בהיבט יהודי. ברם, במשך השנים הרבות שחלפו מאז הקמת פינת החי, שמלבד התיישנות חלק מהכלובים והמתקנים, התפתחה העיר מ-85,000 תושבים ל-203,000 תושבים כן ירבו, ומחציתם ילדים וצעירים, הביאו את הצורך והחיוניות לפתח את המקום, לשפצו ולהגדילו.

בעקבות זאת, הוכנו תכניות הנדסית ואדריכלית מקיפות, להגדלת שטחי המקום, לפיתוחם ולשדרוגם, והועמדו הסכומים הגדולים לביצוע עבודות בהיקף נרחב ביותר, שמטרתן הרחבה ופיתוח של המתחם כולו והגדלתו.
הפארק עבר שיפוץ יסודי, ריצוף, גינון, השקיה, סלעיות, תוספת גדולה של בעלי חיים, כלובים, אקווריומים, מוטרינות זכוכית לזוחלים ולדגים, וכמו"כ מוקמות חצר לימודית זואולוגית, מערות מחסה לבעלי החיים, שילוט והסברה, במטרה לאפשר סביבה תרבותית ולימודית משודרגת.

העבודות מתבצעות בהתאם להנחיות הרב חנוך זייברט, ראש העיר, באמצעות האגף לתשתיות ולפיתוח של העירייה, שבראשות הרב מיכאל קקון, חבר הנהלת העירייה ובהנהלת הרב חנוך זיידמן, מנהל האגף, שתכנן את ביצוע הפרוייקט, ובשיתוף עם הרב ישראל לייזר, סגן מנהל האגף ומנהל מח' חזות העיר שפעל רבות לקידום גמר שלב א', כדי לאפשר לילדי העיר להנות מהפארק כבר בימי "בין הזמנים" ומר צבי פוזננסקי, מנהל מח' נטיעות שבאגף, וזאת במסגרת התכנית המקצועית שהוכנה.

ח"כ יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות וחנוך זייברט, ראש העיר כל המשתתפים הביעו את שמחתם על הפארק המרשים, שכבר נפתח לאלפי הילדים, במסגרת שלב א', ואת הוקרתם למר שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים על סיועו הרב לקידום נושאי הרישוי בפארק לבעלי החיים, במסגרת ההוראות הנדרשות בחוק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.