ליצמן חושש: "האורוויזיון יגרור חילולי שבת"

במכתב ששיגר הבוקר סגן השר ליצמן לשרת התרבות רגב הוא ביקש ממנה לבחון את קיום האירוע בירושלים

לאחר שהזמרת הישראלית נטע ברזילי ניצחה באורוויזיוון,התעורר חשש בקרב הח"כים החרדים כי באירוע שיערך בעוד כשנה בירושלים ילווה תוך חילולי שבת ומצעדי תועבה בפלטרין של קודש.

במכתב ששיגר הבוקר סגן השר ליצמן לשרת התרבות רגב הוא ביקש ממנה לבחון את קיום האירוע בירושלים. "בימים האחרונים הובא לידיעת הציבור תכנון של אירוע זמר בינלאומי (אורוויזיון) שככל הנראה ייערך בישראל בעוד כשנה (במהלך חודש אייר, מאי 2019) ויש שמציעים לקיימו בעיר ירושלים", כותב ליצמן.

"בשם מאות אלפי אזרחים", ממשיך ליצמן במכתבו "יהודים מכל האוכלוסיות והמגזרים, אשר שמירת יום השבת קרובה לליבם, אני פונה אליכם, כבר בשלב מוקדם זה, טרם נקבעו ההפקה וכל שאר פרטי האירוע המתוכנן, להקפיד שהדבר לא ייפגע בקדושת השבת ולפעול בכל דרך למניעת חילול שבת חלילה וחס, כפי שמחייב החוק והסטטוס קוו".

לסיום כותב ליצמן: "בכל הדורות ידע עם ישראל לשמור על יום השבת בקדושתו ובמנוחתו. שבת קודש הוא יום המנוחה הלאומי והיא אות בין עם ישראל והקב״ה".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה זה עניינך

  זה אירוויזיון. הם רק לומדים תורה. אז מה אכפת לך מר ליצמן מה אחרים רואים ועושים? לא טוב לך שב בבייס מידרעש ואל תגיד לנו מה לעשות. מעניין שהג'ירו שהיה בירושלים בשבת לא הזיז לכם. פתאום התעוררתם

  הרי לחרדים אין טלויזיה והם לא יודעים מה |
  הגב
 2. אורוויזיון

  נו באמת ליצמן משחק אותה שלא ידע איך כותבים אירוויזיון. בדיוק כמו הרמים החרדים בישיבות שאומרים " נו מה יש עכשיו מאנדיאל או איך שקוראים לזה" ביטול תיירה. אבל אנחנו יודעים את האמת מה באמת מעניין את החרדים. ההבדל הוא שבניגוד לאחרים הם לא מתגייסים ולא תורמים לחברה חוץ מכמה בודדים בזק"א.

  גדליה |
  הגב
 3. מה אתם משחקים אותה עם שגיאות כתיב מתוכננות

  החרדים החדשים זה פשוט פארודיה מהלכת.לפחות הילדים שלכם לוקחים צד

  שימי |
  הגב